| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si as avea nevoie de cateva sfaturi.
Mi-e teama ca prietenul meu sa nu cada prada tentatiei. el mi-a spus ca se abtine, si ca daca ar merge la una(la alta femeie cica pentru a isi face treaba) asta nu inseamna ca nu ma mai iubeste, ca tot pe mine ma iubeste. eu nu vreau sa am inca relatii sexuale cu el, el nu ma preseaza, pentru ca ma iubeste, mi-a demonstrat lucrul asta. Ne intelegem bine, este comunicare in relatia noastra, ma respecta. Tin sa mentionez ca ne vedem doar in weekend si mereu se poarta frumos cu mine, ma suna, ma cauta, s. a. m. d.
Nu stiu cum sa procedez, nu vreau sa renunt la el, si inca nu sunt pregatita pentru a avea relatii, eu am 18 ani si el 22. avem o relatie de 5 luni. I-am spus ca sentimentele lui fata de mine s-ar raci, si el a spus ca nu, ca tine prea mult la mine si de aceea ma si intelege si ma asteapta, desi eu nu vreau sa ma culc cu el prea curand.

Voi ce parere aveti? Ce credeti? am nevoie de niste pareri. Merci frumos!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un barbat care te iubeste, nu va cadea prada tentatiei, fiindca el stie ca din momentul in care s-a culcat cu alta femeie relatia este compromisa definitiv.

| monyk a răspuns:

Buna, si eu trec printr-o situatie asemenatoare.Am un prieten de un an si ne intelegem bine dar nu mi-am inceput inca viata sexuala cu el ca nu ma simt pregatita, iar el e dispus sa ma astepte.Deci,daca te iubeste cu adevarat te va astepta si nu se va duce la alta, se poate abtine, desigur ca totul are o limita. Tu ai 18 ani, deci esti majora, daca va iubiti de ce sa nu o faceti? Bine, nu iti spun sa o faci dar totusi daca va iubiti si daca esti pregatita... daca nu, atunci mai asteapta ca nu ai de ce sa te grabesti, nu trebuie sa te gandesti ca el te-ar insela, trebuie sa ai incredere, dar unui baiat de 22 de ani ii este greu sa se abtina.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca numai faptul ca a pus in discutie faza cu inselatul ar trebui sa-ti dea de banuit!
Doar nu moare daca mai asteapta cateva luni. Din ce ai spus, tu sti ca el te va insela.INSELA! Ca nu si-o poate tine in pantaloni de dragul tau, halal iubire...
Eu in locul tau as discuta serios cu el! Daca nu vrea sa te astepte, da-i papucii! Sau vei fi 'iubita care nu se supara daca i se pun cornite'!
Tu ALEGI!

| Alisa a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine ce vrei sa faci. Daca stii sigur ca el te iubeste, mai ai rabdare, nu te grabii, vorbeste cu el serios despre ceea ce va urma, si ce asteapta el de la tine.
Ca el sa se duca la alta si tu sa il astepti? Relatia sa fie la fel?

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dupa cum a spus... se pare ca are nevoie. Daca o sa mai aiba nevoie si de tine apoi, nu stiu.

| Desiree a răspuns:

Nu vrei sa faci asta de teama ca te va judeca gresit, sau inca nu te simti pregatita?
In cazul in care nu te simti pregatita, si daca ai o gandire destul de matura, e de inteles ca el sa mearga in alte parti...barbatii au nevoi.
Dar tin sa te anunt ca relatia e posibil sa se raceasca intre voi.
In orice caz...cred ca ai langa tine un baiat destul de rabdator si bun in conditiile astea happy