| Lilia2621 a întrebat:

ce sa fac, nu mai pot. In mai am intilnit un baiat, ne-am vazut de 3 sau 4 ori, insa nu ne-am sarutat niciodata, mereu ma feream. Ma suna foarte des, iar apoi am inceput sa vorbim pe net, aproape in fiecare zi. E un baiat foarte frumos insa nu-l plac deloc. De 2 luni sunt peste hotare, si in fiecare zi imi zice ca ii dor de mine, ca ma iubeste, iar eu ii spun acelasi lucru, insa totul e o minciuna. Credeam ca si el ia intr-o gluma aceasta relatie, insa el tot ce zice chiar e adevarat. M-am convins astasi, caci am vorbit cu sora lui, si ea mi-a zis ca mereu le spuna parintilor ca are o prietena frumoasa, ca o iubeste foarte mult si ca cind va veni acasa o sa ma prezinte parintilor lui. Si plus la assta are o multime de fotografii cu mine in telefonul lui. Ce sa fac, ma simt atit de vinovata, nu vreau sa-l fac sa sufere, nu vreau sa-l dezamagesc. Si in plus relatia noastra nu are nici un viitor, in primul rind iubesc un alt baiat, iar in al doi-lea rind eu acasa voi pleca tocmai in august vara viitoare doar pe o luna, si el zice ca o sa ma astepte. Sunt disperata, in ce m-am bagat, doamne cesa fac? Cum sa inchei aceasta relatie? Cum sa-i zic ca totul a fost o minciuna fara sa-l ranesc?

9 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Nu ii spune ca nu ai simtit niciodata nimic pentru el, ca il vei rani.
Spune-i ca simti ca nu relatia asta nu are nici un viitor, ca vrei sa stai o perioda singura, sa meditezi sau sa inveti...
Bafta! happy

| Maaryyneelaa a răspuns:

Te inteleg perfect ca nu vrei sa-l ranesti,dar spunandu-i ca a fost o minciuna il vei rani cu adevarat! ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui ca este un baiat frumos,ca il placi(ca si persoana),ca este un baiat minunat,dar nu-i poti porunci inimii,si ca inima ta deja este altundeva,pentru ca tocmai de aia nu te-ai putut indragosti de el,pentru ca deja iubesti pe altcineva. Spune-i ca trebuie sa-ti pui gandurile in ordine si sa te lase un timp sa te gandesti la ceea ce este bine si sa-ti dai seama de sentimentele tale,dar totusi,sa nu te urasca,sa ramaneti amici,si sa inteleaga ca poate intr-o buna zi va veni momentul in care va fi si el pus in aceeasi situatie! fa-l sa inteleaga ca e greu sa alegi dintre sentimentele gandurilor tale si cele ale inimii,pentru ca niciodata,orice s-ar intampla,pe cel care il iubesti cu adevarat,chiar daca il inlocuiesti in mintea ta,in inima ta,tot el va ramane. Sper sa inteleaga si sa nu se simta atat de ranit, ca poate candva va fi in locul tau, dar explica-i ca te doare ca trebuie sa faci o asemenea alegere! succes! mi-ar place sa imi trimiti un mesaj cu ce s-a intamplat de fapt intre voi!

| sensibilul a răspuns:

Zi adevaru daca te uraste toata veata soarta ta decat sal minti mai bine zici si gata poate se va razbuna sau te va detesta ura toata veata da decat sal minti mai bine ii zici

| sensibilul a răspuns:

Si dupa ca nu-i zici adevaru il ranseti mai rau.Zi adevaru daca te uraste ii dau dreptate. trebuia sa stii
ca nu orice se ia in joaca
daca te uraste e bine pentru ca o meriti din plin si meriti mult mai rau pentru ce ai facut
deci daca te uraste sa nul intrebi de ce? pentru ca o meriti din plinnnnn!

| Lilia2621 explică (pentru sensibilul):

Dar eu n-am vrut sa iasa asa, eu credeam ca el tot ia totul intr-o gluma, credeam ca este un joc in care jucam reciproc, dar nu credeam ca o sa se indragosteasca si sa ma iubeasca. Tin mult la el si nu vreau sa-l ranesc, ca nu sunt o catea sa ma joc cu sentimentele cuiva. Am inima si stiu ce inseamna sa suferi, de aia vreau o metoda cit mai delicata. Nu vreau sa ma urasca... e atit de greusadsad

| sensibilul a răspuns (pentru Lilia2621):

O meriti infrunta adevarul

| sensibilul a răspuns (pentru Lilia2621):

Pai sa te urasca ca asta e nu totul e joaca

| sensibilul a răspuns:

Spune-i direct daca te uraste asta e deja problema ta trebuia sa fi atenta si sa nu te joci atat

| Alicce a răspuns:

Nu ii spune adevaru, desi e un lucru urat happy. Incearca sa-l faci sa inteleaga ca nu esti persoana potrivita thinking ca nu va potriviti :*. Mult noroc!