| anonimaa03 a întrebat:

Credeti ca este normal ca o fata sa ii scrie prima baiatului?

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de context. Cat nu pari disperat cand o faci (aici vorbesc si de fete si de baieti) e ok.

| Evolution a răspuns:

Este normal ca cel care simte nevoia sa vorbeasca cu persoana respectiva, sa il caute. Indiferent ca e fata sau baiat. Pur si simplu vrei sa vorbesti cu persoana respectiva? il / o suni sau ii dai mesaj. Mare greutate... orgoliu asta o sa ne omoare intr-o zi.

| anonimaa03 explică (pentru Evolution):

Nu este vorba de orgoliu neaparat... ma tem sa nu ma respinga + are clasa langa a mea si il vad in fiecare zi

| RAY a răspuns (pentru anonimaa03):

Nu este vorba de orgoliu neaparat... ma tem sa nu ma respinga + are clasa langa a mea si il vad in fiecare zi

si daca te respinge, asta e, macar ai incercat, daca nu incerci pierzi din start

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimaa03):

Care este reactia lui când il privesti, pastreaza contactul vizual? zambeste? Se uitã la tine mai mult de 2-3 sec...

| anonimaa03 explică (pentru anonim_4396):

Mai mult ne vedem in pauze, adica eu il vad, mai avem din cand in cand contact vizual, dar imi este rusine sa ma uit prea mult la elhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimaa03):

Da-i un poke!

| anonimaa03 explică (pentru anonim_4396):

Adica? Sa ii dau un semn sau ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimaa03):

Daa un wave sau poke le Facebook sau oriunde vrei sa ii scrii, nu ii scrie direct aratã prin alte metode e mai ok. Dacã te place o sa raspunda si iti scrie el.

| RAY a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Cred ca este normal sa lasi baiatul sa faca primul pas, altfel risti sa te refuze si sa te faci de rusine.

| anonimaa03 explică (pentru Violleta2022):

Exact la asta ma gandeam si eu... adica i-as putea scrie spre finalul anului scolar, deoarece acum termina clasa a 12a si nu o sa mai il vad prea mult... este un baiat rusinos, nu va face primul pas, plus ca nici eu nu sunt o stea sa se indragosteasca pe loc de mine. Sunt mai plina si colegii sai rad mereu de mine, dar el nu a spus niciodata nimic (cel putin ca sa il aud)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ar fi normal, dar n cazuri exceptionale, altfel pare disperata.

| Pool77 a răspuns:

Nu vad problema...

E 2018, nu anii 90'

| CleanHeart a răspuns:

Da si chiar daca nu obisnuiesc sa fac asta daca admir o persoana foarte mult ii scriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Complet anormal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu, Depinde de cazuri. Dacã nici macar nu te-a observat, nu ai vorbit in real life cu el. De ce i-ai scrie? O sa pari ciudatã, daca nici macar nu stii daca ii place macar putin de tine, chiar meritã oboseala?
Dar daca stii in interiorul tau ca el te place, da-i bataie poate nu a vrut sã-ti trimita mesaj, timp sau vorbeste cu altele, dracu stie ce face(

| VICTORTPURO a răspuns:

Pai, daca baiatul franeaza sau habar nu are ca fata respectiva il place, atunci da, nu vad care ar fi problema