| itstime a întrebat:

Este vreo problema daca fata ii scrie prima oara, baiatului si nu invers? Adica ce parere ar avea baiatul respectiv? Cum ar reactiona?

Răspuns Câştigător
| Staind a răspuns:

Bla bla bla bla vrei ceva, iei, bla bla fiecare reactioneaza diferit etc.
Sarind peste.
Fie o sa dea curs conversatiei, fie fuge.

10 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Cand chiar vrei ceva, mergi si il iei, logic nu?
Chiar trebuie sa faca baiatul prima miscare? Poate nu stie ca il placi, sincer iti spun, chiar nu suntem telepati, nu stiu cine a starnit zvonul ca putem citi ganduri.
Daca nu incerci, o sa incerce alta.
Dar nu te lua dupa mine, eu sunt mai pragmatic, vad o fata roscata, merg si o invit in oras, scurt si la obiect.

Fiecare persoana reactioneaza diferit...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Nu este nicio problemă, sunte m in secolul 21 tehnologia e in floare s au schimbat timpurile in care se credea ca baiatul face primul pas in abordarea sau in curtarea unei fete, acum prin intermediul telefonului si aplicatiei whatsapp, foarte usor comunici cu el, incearcă fata mealaughing fa ti curaj si baga i un mesaj de corason.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai păpușico

| AFR81 a răspuns:

Nu este absolut nicio problema. In ceea ce ma priveste, timid fiind, as prefera ca fata sa fie cea care face primii pasi. Baiatul va reactiona normal si nu va crede nimic despre tine, stai linistita.

| Drimmero a răspuns:

Daca baiatul te place si e timid, si te vede pe tine mai teapana, s-ar bucura. Chiar daca e in natura barbatului sa inceapa convorbirea, e ok s-o faca si fata, nu condamn asta!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

CUm sa nu condami? Auschwitz direct.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

A, scuza-ma. Am uitat ca ele doar pe tava asteapta rolling on the floor)

| R0R0 a răspuns:

Nu cred ca este o problema.
Din cate am citit, baietilor chiar le place să fie abordati.

| UnBroken2016 a răspuns:

Moare. Cum sa faci asa ceva? Nu stii ca fetele doar stau si asteapta totul pe tava? Cine te crezi tu sa faci ceva diferit? Auzi la ea.

| ambicio a răspuns:

Eu zic in felul urmator: Toti ar trebui sa fim egali, nu vad nici o problema daca tu ai aborda un baiat si nu cred ca el s-ar simti jenat. Incearca o conversatie cu el iar daca va fi cu adevarat interesat de tine te va cauta el.
Succes!