| AduMrr a întrebat:

Cum imi dau seama ca un baiat ma place? big grin

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Ramona, daca vrei sa vezi daca un baiat te place este foarte simplu. Priveste-i comportamentul. Uita-te la cum se comporta el fata de alte fete si cum se comporta cu tine. In cazul in care se comporta diferit cu tine fata de cum o face cu alte fete inseamna ca te place (daca sta mai mult cu tine, daca vorbeste mai mult cu tine, daca iti zambeste, modul in care te priveste, etc etc).

Nu este greu. Trebuie doar sa fii atenta la detalii.

Be smart. Have a nice day.

10 răspunsuri:
| LaNaibaa a răspuns:

Pai uite semnele care arata ca te place un baiat(mi le-a zis o fata)

• Nu poate sa te priveasca în ochi si se bâlbâie atunci când vorbeste cu tine.
• Obisnuieste sa stea lânga tine la ora de mate si "din greseala" îti atinge picioarele pe sub banca.
• Roseste atunci când picioarele lui le ating pe ale tale.
• Te ignora atunci când prietenii lui sunt prin preajma. Însa nu o lua personal. Face asta pentru ca ceilalti sa nu-si dea seama ca te place.
• Încearca sa spuna tot felul de bancuri ca sa te faca sa râzi.
• Poarta acea bluza verde care se asorteaza cu ochii sai atunci când stie ca se întâlneste cu tine. Iar când îi faci un compliment, minimalizeaza intentionat: Ce? Chestia asta veche?
• Îti cere numarul de telefon si te suna / iti da un SMS atunci când promite ca o va face.
• Îti da si tie una dintre castile de la iPod în drum spre casa.
•...si te lasa sa treci peste Green Day pentru a ajunge la chestiile pe care le-a pus pe iPod special pentru tine.
• Asculta cu atentie ceea ce spui si nu îsi arunca privirea catre alte fete de lânga tine.
• Uita-te în ochii lui. Daca pupilele sale se largesc înseamna ca este îndragostit lulea de tine. Dovedit stiintific!
• Face glume pe seama ta sau încearca sa te enerveze. Vrea sa îti atraga atentia – cu orice pret!

| LeontinAndrei a răspuns (pentru LaNaibaa):

Sunt atat de multe lucruri false in ceea ce ti-a spus acea fata incat nu stiu cu care sa incep...

In primul rand chestia cu pupilele nu este deloc adevarata. Daca are pupilele dilatate inseamna ca a vazut ceva ce ii place, NU ca este indragostit lulea. Sunt doua lucruri total diferite. Apoi nu este neaparat obligatoriu sa se inroseasca in preajma ta (sunt persoane ca nu se inrosesc niciodata). De asemenea nu este obligatoriu sa spuna bancuri, ci va face diverse glume (atentie, bancurile nu sunt singurele glume) pentru a-ti dovedi ca are simtul umorului.

Lista poate continua la nesfarsit. Ceea ce ai spus tu reprezinta doar un caz particular.

| catosp a răspuns:

Simplu...du-te la el si spune-i : "Te insori cu mine?" Daca raspunsul e DA atunci esti sigura ca te place, altfel...te faci de cacao.

| Ciufulituuu a răspuns (pentru catosp):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))) Nice

| B3b3Bo55 a răspuns (pentru catosp):

Daca zice ca nu il iei in brate si ii spui "speram sa zici ca nu " laughingrolling on the floor si il faci pe el de cacao laughingrolling on the floor

| maooops a răspuns:

Ciupestel de cuc daca iti zambeste e clar! e mort dupa tine!

| dNNb a răspuns:

Simplu iti dai seama ca te place ori ca e cam rusinat in preasma ta happy ori ca se poarta cam ciudat langa tine big grin
Funda?

| EnvyU a răspuns (pentru dNNb):

Eu ma port rusinat in preajma oricarei straine laughing

| dNNb a răspuns (pentru EnvyU):

Da asta se poate ca dar nu o cunosti rolling on the floor