| PsychoGirl a întrebat:

Cunosc un tip de ceva vreme, un tip ce din exterior pare extrem de arogant si asa mai departe. Prima oara cand am vorbit mai serios a fost vara trecuta la o petrecere. Cand s-a terminat atmosfera, beti cu eram amandoi, "ne-am luat de mana" si-am plecat in alta parte sa mai bem ceva, ca nah, nu ne ajungea. In fine, am vorbit multe, vrute si nevrute, si a fost ok... Apoi la petrecerile ce-au urmat ne mai apropiam, si din ce in ce mai mult. Am petrecut 1 mai cu el si inca multi oameni, iar in seara aia am ajuns sa facem chestii si chestii...
Faza e ca in timpul liber nu da de inteles c-ar vrea ceva mai mult decat este, dar la orice petrecere ma cauta si incearca diferite chestii, care uneori ii ies, alteori nu.
De-ar fi doar atat n-ar fi nici o problema, ca nah, orice fata trebuie sa se mai distreze din cand in cand. Faza naspa e ca mi s-au cam aprins calcaiele dupa "domnu' ". Probabil vrea doar distractie, probabil ma place dar nu asa...Sau probabil vrea acelasi lucru ca mine.
Bine, si eu sunt complicata... Daca ar veni acum la mine spunandu-mi "te iubesc" probabil as rade de el. Nu vreau o relatie, il vreau pe el din cand in cand, mai des, mai rar...Cand mi se pune mie pata. Sunt o ipocrita, stiu.
In fine, stiu ca ma vrea, dar daca ma vrea si el (cum il vreau si eu), doar uneori, cand are chef?
Nah, am "vorbit" mult si n-am pus intrebarea... Ar trebui s-o las mai moale si sa-i spun ca e timpul sa termine cu "chestiile" cu mine, sau sa-l pun sa aleaga intre ceva serios sau nimic?

Ahh...Pe langa el a mai intrat un tip pe fir. Faza e ca e poate cel mai ok tip pe care-l cunosc, dar probabil stiti cum e cand nu poti vedea pe cineva mai mult decat ca pe un prieten. El ma place si a dat de inteles de multe ori, iar eu m-am facut ca ploua. Cand imi place de cineva pe altii nu-i mai vad deloc.
Ar trebui oare sa incerc ceva cu al 2-lea, cel dragut? Poate mai incolo voi ajunge sa-l plac mai mult...
D'oh, e complicat...

Dau funda celui mai bun raspuns. happy

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Eu zic ca nu are rost sa incerci cu primul, deoarece doreste doar aventuri.Te cauta doar cand sunt petreci, nu si in restul timpului! De aici denota ca nu vrea nimic serios!happy Eu zic ca nr.2 merita o sansa!

| PsychoGirl explică (pentru lolly):

Toata lumea imi spune asta, dar stii cum e, uneori parca nu vrei sa auzi. V-am intrebat pe voi pentru ca am dorit niste raspunsuri pur obiective, si daca pun toate raspunsurile la un loc, balanta atarna semnificativ spre al 2-lea...
Multumesc mult pentru timpul acordat. happy

| lolly a răspuns (pentru PsychoGirl):

Cu placere!

10 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Pai daca tu il vrei doar asa de unica folosinta el dc *** sa nu te vrea la fel?rolling on the floorsau te crezi prea importanta?rolling on the floor

| PsychoGirl explică (pentru DeathIncarnate):

Se poate sa ma fi exprimat putin gresit... Ceea ce-am vrut sa spun mai pe la jumatate e faptul ca, desi il vreau mult de tot, probabil as refuza o relatie pe bune. Mi-ar fi de ajuns sa stiu ca ma vrea si el decat sa fiu cu el si sa ne certam, poate, din vreo prostie si apoi sa nu mai fie deloc.
Prefer sa fie ceva mai incolo cand, daca as continua cu el, poate voi fi in joc sentimente mai puternice decat acum cand poate nu sunt.
Pricepi tu.
happy
Si da, poate-s ipocrita...happy

| DeathIncarnate a răspuns:

Bun,am inteles, si chiar nu mi se pare ca esti ipocrita chiar imi place cum gandesti

| GLu a răspuns:

Ii prea complicat dar cel mai bine vezi ce poti face cu al 2-lea dar sa nu afle primul, ca sunt sanse sa nu mai faceti chestii.

| PsychoGirl explică (pentru GLu):

Daca incerc ceva cu al 2-lea tip, cu primul n-o sa mai fac nimic, deci ies din discutie "chestiile"...
Daca o sa fie ceva mai mult intre mine si al 2-lea, cu siguranta nu va fi ceva pe ascuns, doar de dragul primului.
Oricum, multumesc pentru raspuns happy

Răspuns utilizator avertizat