| Mady_9264 a întrebat:

:d Am 14 ani si am avut un prieten. am stat impreuna. 1 an si jumatate. dar ne-am despartit pentru ca eu a trebuit sa plec in Italia. dar neam desp dupa ce au trecut 3 luni. Acum au trecut vreo 3 luni si ceva. si eu inca il mai iub chiar daca nu ma suntem impreuna. si. El cam imi vorbeste urat. si chestii. Dar stiu ca si el ma mai iubeste. dar nu stiu ce sa mai fac.straight face. Multa lume imi zice ca are pe alta.sad Dar eu il cred tot pe el. Dar stiu ca el poate sa ma minta.sad! Voi ce dredeti?sad

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy...destul de lunga relatia pe care ati avut-o si de aceea inca mai ti la el si il mai iubesti.Este normal,o persoana importanta pentru noi nu se uita asa de repede,pentru asta este nevoie de timp. Oricum urat din partea lui daca spui ca iti vorbeste urat,indiferent de asta ar fi trebuit sa te respecte pentru ca ati fost impreuna si acum chiar daca numai sunteti nu ar trebui sa iti spuna asa, sincerhappy.
Spui ca inca te mai iubeste, dar daca iti vorbeste urat poti crede asta? din ce ma gandesc eu daca te mai iubeste si acum nu ar trebui sa iti vorbeasca asa. Poate ca ceilalti l-au vazut impreuna cu cineva si poate tie nu vrea sa iti spuna ca are o alta relatie pentru a nu te rani s-au pentru a te face sa suferi si mai mult si de asta el poate nega acest lucru atunci cand tu il intrebi daca are vreo relatie s-au nu.

| Mady_9264 explică (pentru mihaelaa18):

Da. Nici u stiu ce pot spune.straight face Chiar. el mai mi-a zis sti cateodata de cand neam desp ca ma iubeste. Dr multa lume. imi spune ca el ar fi cu alta. Dar nici nu stiu ce saaa cred / el zice ca nu-i adevarat. Tipa aia zice la fel.straight face

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru Mady-9264:off destul de complicat aici,te inteleg ca te doare faptul ca nu stii pe cine sa crezi,prietenii iti spun ceva,el neaga si tot asa. Daca lumea iti spune ca ar avea pe alta,poate ei stiu ceva,poate l-au vazut cu vreo fata, s-au cine stiethinking, dar cert este ca daca el ar fi sa aiba pe cineva acum nu vrea sa iti spuna pentru a nu te ranii si a te faci sa suferi si de aceea poate nega acest lucru cand tu il intrebi.Parerea meahappy

| Mady_9264 explică (pentru mihaelaa18):

In fine nici nu stiu ce sa mia zic, oh go on. De exemplu aseara am vorbit cu el. si ne-am vazut la web. Si el. a nceput sa planga sa-mi zica ca ma iubeste si ie dor de mine si toate chestile. Si mai devreme putin. imi vorbea ca si cum. Ce treaba am eu cu tine!? In fine.straight face Incep sa ma satur. Da stiu ca u pot sa renunt. as vrea dar nu potttt.cryingcrying!straight face

| mihaelaa18 a răspuns:

Offsad,urat ca se poarta asa cu tine...acum iti vorbeste frumos pe urma iti vorbeste uratstraight facedar parerea mea ca daca se poarta asa cu tine nu se merita nici o clipa sa suferi si sa te distrugi pentru el,pentru ca se vede clar ca lui nu prea ii pasa din moment ce face asasad
Incearca sa treci peste asta, stiu ca este greu dar asa e cel mai bine pentru tine, sa incerci sa uiti aceasta durere si sa o iei de la capat oricat de mult te-ar durea.Ai sa vezi,timpul o sa vindece orice rana dar pentru asta asta este nevoie de rabdare si de timp, si vei vedea ca va veni si ziua in care te vei vindeca si vei putea zambi si merge mai departe, ai sa vezikiss.
Ai grija de tinehappy

| MasterYoda a răspuns:

Ca esti proasta

| Ramypapushik a răspuns:

Buna! Odata ce tu ai plecat de langa el, baiatul bine inteles ca sia facut alta prietena si e si normal sa vb urat cu tine,,, e modul baietilor de asi ascunde sentimentele dupa o despartirewinking eu as zice sa iti vezi de viata ta si sa iti cauti pe altu happy kiss BAfta

| Sava30 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa treci peste asta, sa incerci sa-ti gasesti un alt prieten. Acesta este un mod de al baietilor de a-si ascunde sentimentele. SI eu sunt baiat, insa nici o data n-am vorbit urat unei fete dupa ce ne-am despartit, ma rog fiecare are un caracter