| noname1679 a întrebat:

Bunabig grin.
Am vazut site'ul pe google cautand ceva...si am vazut ca se rasund la multe intrebari aici.
As avea si eu o problema :am intalnit anul trecut un baiat pe internet. E din alt oras, destul de aproape de mine. Ne intalnim destul de rar, dar ne iubim foarte mult. Eu aveam un alt prieten cand l'am cunoscut, dar m-am indragostit de el pentru ca ma certam des cu prietenul meu si el ma sfatuia si ma ajuta mereu. Dupa 2 luni ne'am intalnit si am hotarat sa fim impreuna. Problema incepe de aici; il iubesc, il plac, nu pot sa stau fara sa vorbesc cu el, dar... e mult prea gelos; parca nu imi intelege problemele. Ii spun mereu unde plec, si cand vin acasa ma i'a cu intrebari gen:" ceva baieti bunoci erau p'acolo?". Vreau sa zic ca nu merg la discoteca, baruri, etc.Nu inteleg de ce e asa, poate nu l'am vazut eu, poate pentru ca inaintea mea a avut o tipa cu care a stat 2 saptamani si care il insela. Nu stiu ce sa cred si mai ales cum sa'l schimb. Astept raspunsuri...big grin Multumesc.

Răspuns Câştigător
| any_5154 a răspuns:

Iti pot spune decat ca nu merita sa incerci daca sunteti la inceput de drum. Am avut relatie de 5 ani jum si a fost la fel de gelos de la inceputul relatiei.la inceput ma bucuram dar pe parcurs am realizat ca totul se transformase in obsesie si posesivitate. Nu lasa timpul sa treaca, mai tarziu iti va fi fffffff greu sa te mai desparti de el. ITI GARANTEZ. Eu mereu spuneam ca termin ca nu mai suport si degeaba ca nu aveam curaj. Ma gandeam mereu ca a trecut atata timp si ca toti sunt la fel... dar nu e asa. Intradevar toata lumea e diferita in felul ei si nimeni nu e perfect. BAFTA

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

El sufera de frustrari din trecut cred. Vorbeste cu el despre asta.Nu e normal sa se comporte asa.Ma gandesc ca mai e si faza ca nu are incredere in tine, sa nu uitam ca nu te vede foarte des.

| Alina_9354 a răspuns:

Eu cred ca din cauza distantei e asa! Dostanta dintre voi il face sa se gandeasca ca tu ai putea sa te intalnesti cu alti baieti in acelasi timp, pentru ca el nu te poate controla! Cam toate relatiile la distanta intampina astfel de probleme si nu numai, daca baiatul este gelos de felul lui se gandeste oricand ca ai putea sa fii cu altcineva! Incearca sa-i explici ca si tu ai putea sa fii geloasa si sa nu ai incredere in el dar pentru ca il iubesti ai deplina incredere ceea ce ar trebui sa faca si el!

| georgy7165 a răspuns:

Poate e gelos ca asa e el.Si ar trebui sa aiba incredere in tine.Sincer nu stiu daca poti sa il schimbi avand in vedere ca nu sunteti din acelasi oras.Ar trebui sa vorbesti cu el despre asta si sa vezi ce zice.

| mpw a răspuns:

Iti zic eu mai a prins frica si ii este teama sa nu pateasca ce a mai patit

| Bombonikzi a răspuns:

Nu stiu ce sa spun. Poate e gelos pentru ca asa e el. Ar trebuie sa aiba incredere in tine. Dar faptul ca nu sunteti din acelasi oras si nu va intalniti prea des ii da o stare cam urata. Poate nu a descoperit cum esti, ce e in sufletul tau, poate nu stie daca sa aiba incredere in tine sau nu.Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el si sa vezi ce zice. Daca nu are el incredere in tine ai tu incredere in el si poate poti sa il schimbi, poate va vedea cum esti tu.

| noname1679 explică:

Multumesc mult tuturor>big grin