| sasha898 a întrebat:

Daca te masturbezi o data pe zi zilnic poate afecta la cresterea penisului deoarece o am doar de 11-12 in erectie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Masturbrea excesiva duce la slabirea sistemului imunitar, la slabirea vederii, a memoriei si multe alte elemente negative. Parerea mea este sa te opresti atata timp cat ai cu cine sa-ti satisfaci placerile sexuale. Inca esti la o varsta frageda cand organismul se formeaza si bine ar fi sa se formeze corect si sanatos. Din punct de vedere religios as putea spune ca devine o patima de care nu te mai poti dezlipi, un viciu. Ca si drogurile, fumatul, bautura. Emai sanatos sa intreti relatii sexuale normale decat sa te masturbezi. Din punct de vedere psihic, masturbarea duce la anxietate, singuratate, nesiguranta si neincredere in tine, izolare fata de prieteni. Iata doar cateva motive pentru care e bine sa lupti si sa te lasi de obiceiul asta rusinos.
Te pup!

4 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Nu, nu poate afecta si nici nu "strica" cu nimic erectia happy

| epurasu a răspuns:

Odata pe saptamana! cel mult de doua ori! - stai linistit ca o sa mai creasca de la sine- nu incerca nimic ca nu este asa ceva de vanzare ce vezi tu scris ici si colo dai bani si rezultat zero!

| Tibi1999 a răspuns:

Nu afecteaza ba ti-l creste laughing)) si ar tebui sa ai vreo 11 -12 ani la marimea aia big grin

| costy28 a răspuns:

Poate esti chinezrolling on the floor