| Emilia1015 a întrebat:

De cateva zile iubitul meu e schimbat,se poarta ciudat cu mine,se enerveaza repede, nu imi mai da mesaje..aseara l-am intrebat daca vrea sa mai fim impreuna si mi-a spus ca da.Eu cred ca nu i-am gresit cu nimic. Daca ma comport si eu la fel ca el, rezol ceva? Credeti ca si-a gasit pe altcineva?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate are o problema de sanatate sau un familie sau la scoala/serviciu. Adesea avem probleme si nu stim sa le exprima, iar ca urmare ii tratam neglijent tocmai pe cei mai dragi si mai apropiati. Daca tu il vei trata la fel, va suferi foarte mult si nu vei obtine nimic. Insa daca vei fi intelegatoare iubitoare, amabila, prevenitoare, vei lasa de la tine, ii vei arata respect si suport neconditionat, e foarte probabil ca lucrurile sa se regleze in timp de la sine. Sigur, daca problema se prelungeste prea mult, puteti avea o discutie serioasa, dar macar 4-5 luni poti lasa lucrurile asa cum sunt, avand tu de 100 de ori mai multa grija de el decat de obicei. Nu uita, intr-o relatie trebuie mai ales sa oferi, nu te gandi la tine, incearca sa-i faci lui pe plac, macar o vreme scurta (asta insemnand mai multe luni)

| Morenna10 a răspuns:

E posibil sa aiba ceva probleme in viata lui, nu trebuie sa te comporti urat cu el, lasa-i putin spatiu sa se reculeaga.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa gandesti rational.Nu este indicat sa-i raspunzi prin acelasi comportament deoarece nu ar fi deloc constructiv.Incearca sa gasesti un moment oportun pentru o discutie edificatoare. Daca refuza abia atunci iti poti pune semne de intrebare. Sper sa reusesti sa salvezi relatia.

| neutrino a răspuns:

Poate ca el nu stie ca este iubitul tau. I-ai spus acest lucru?

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

Cu siguranta ca a gasit o alta prietena care-i mai buna ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate nu mai are inspiratie pentru mesaje, mai ales acum cu astenia asta de primavara care apare si dispare din cauza vremii inselatoare.Eu zic sa-i lasi un pic de spatiu, timp, o sa vezi atunci daca mai vrea sa continuati sau nu.
Tu inca n-ai motive sa te comporti aiurea, poate asa doar din orgoliu.
Nu stie nimeni daca si-a gasit pe altcineva. Posibilitatea ca 20 de raspunsuri sa-ti confirme sau infirme asta, ar avea vreun dram de ratiune?

| Neuronul a răspuns:

Discutaţi deschis.
Întreabă-l calm, ce se întâmplă cu el?
De ce se comportă aşa?
Întreabă-l dacă i-ai greşit cu ceva sau dacă are ceva problema care îl frământă.
Insistă până îţi răspunde!
Dacă îl vezi că nu are nimic şi că e dezinteresat de discuţie, ştii ce trebuie să faciwinking

| andreiul78 a răspuns:

Asculta de Olys

| AmaliaMarilena a răspuns:

Poate ca trece printr-o perioada grea (probleme familie, etc.) Ai putea sa stai cu el mai mult, când se enervează sa il iei ușor si sa ii spui nu te mai enerva, etc. Iar daca tot vezi ca insista spune-i ca daca nu se schimba te despărți de el.