| RoRo66 a întrebat:

De câteva zile nu.mi pot lua gândul de la un lucru. Dar mai întâi vreau sa menționez ca am aproape 19 ani. Acum aproximativ 3-4 săptămâni. ..Am avut un contact sexul cu iubitul mei ( neprotejat ), ne.a luat puțin valul...iar când am terminat, l.am întrebat dacă a ejaculării în mine, cu multa siguranță mi.a spus ca nu...și peste câteva secunde. ..Am observat ca a început sa ejaculeze în mana. Și din nou spunându.mi ca el nu a avut nici un fel de orgasm în timpul actului ( spermă fără orgasm? ). Iar din cauza grijilor..imediat, a doua zi. ..Am luat pastila de a doua zi (Escapell). Deci am luat.o cât de repede am putut...la 18-19 ore după act. El a fost 100% convins ca nu a ejaculat în mine. La doua zile după ce am luat pastila. ..Am avut o mica sângerare... Acest lucru s-a întâmplat pe data de 23-24 iunie ( nu mai știu exact) Iar pe data de 4 trebuia sa îmi vina ciclul menstrual. M-am bucurat foarte tare ca nu a întârziat și ca nu am avut nici un fel de problema. Deci repet, el a venit normal. Am citit câteva lucruri despre simptomele unei sarcini...dar eu mă simt foarte ok, și nu cred ca este o problema. Nu știu.. aștept părerile voastre. Dau fundă

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ar trebui sa stii pe viitor se refera la urmatorul raspuns. In orice situatie, chiar si daca MENSTRUATIA intarzie putin (nu si in cazul tau deoarece in actualul ciclu menstrual acesta s-a pornit la termen), dar se manifesta/decurge asemanator cu cele produse anterior, avand aceleasi caracteristici cum ar fi : numar de zile de scurgere, cantitatea, culoarea, mirosul, textura, fluxul zilnic de menstra eliminata, etc. se poate afirma fara teama de a gresi ca : intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta INCEPEREA unui ciclu menstrual NOU si de asemenea faptul ca intotdeauna MENSTRUATIA reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci nu s-a format o sarcina si aceasta nu s-a implantat. Existenta unei sarcini este IMPOSIBILA in astfel de situatii. In majoritatea cazurilor, senzatiile si simptomele reale sau imaginare, sunt pur si simplu rodul gandurilor si stresului din subconstient. Incearca sa ramai in continuare linistesti fiindca in situatia descrisa teoretic nu poate exista o sarcina. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sex fara prezervativ, inseamna risc de sarcina, chiar daca nu ejaculeaza in tine si binenteles, contaminarea cu boli cu transmitere sexuala!

Nu inteleg de ce te supui unui risc de sarcina, daca este atat de important pentru tine sa nu ramai gravida?
"Ne-a luat valul" nu este cel mai bun raspuns posibil, pentru ca amandoi puteti judeca si selecat ce este bine si rau, si faptul ca ati ales sa riscati, desii puteati sa spuneti nu, inainte sa mergeti mai departe, inseamna ca nu va pasa de consecinte. Nu uita, uneori consecintele sunt dramatice si iti pot distruge viitorul, cariera chiar viata!
Oare cat de scump trebuei sa fie un prezervativ daca baiatul ala nu si-a permis unul?
Nu cumva escapelle a fost mai scump decat 1 amarat de prezervativ?
Unde mai pui ca escapelle poate avea si o marja de eroare si sa nu-si faca efectul. dar, oare merita toate dereglarile hormonale din corpul tau, toate efectele secundare declansate in sistemul tau hormonal?
Gandeste-te bine daca asta este ceea ce vrei! Joaca cu sexul la varste mici, cand nu aveti inca nimic asigurat in viata, va poate distruge sanatatea, cariera si viata!

| neutrino a răspuns:

Niciodata sexul nu se face fara prezervativ si niciodata sa nu mai ai incredere in ceea ce-ti spune partenerul de sex, referitor la locul ejacularii, si nu numai. Cel mic este mult mai istet decat voi si lasat liber, mereu isi va gasi timp pentru a lasa putina mizerie la locul sau de munca, adica sa-si faca de cap.
Cat despre sarcina, sa speram ca acum ai avut noroc.