| Fel a întrebat:

Buna TPU:Acum ceva timp mi.am facul o prietena si am tot mers pe la ea.Pe fratele ei il cunosteam de cateva luni dar nu stiam ca e fratele ei.Acum cateva zile m.a sarutat,dupa urmatoarea zi s.a comportat cu mine ca un amic,iar dupa doua zile am fost iar la sora lui,a tot glumit cu mine,si seara,cand am intrat pe mess,m.a bagat in seama,mi.a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna, iar eu am luat totul in gluma crezand ca face misto si l.am refuzat.Cand am mai vorbit cu el, l.am intrebat de ce m.a sarutat si mi.a spus ca a vrut sa faca primul pas in relatie si l.am mai intrebat de ce mi.a spus ca a facut asta pentru ca ma iubea..si cand l.am intrebat daca mai vrea sa fim a spus ca nu pentru ca el m.a intrebat o data si eu am luat totul in gluma.Am iesit cu el si mi.a spus ca nu mai poate fi nimic intre noi..si ca i se pare ca sunt cam mica desi intre noi e diferenta doar de doi ani..eu am 13 ani,iar el 15, iar eu trec a 7. a si el a 10.a pentru ca l.au dat ai lui la scoala la 6 ani.As da orice sa fiu cu el! Acum chiar il iubesc si nu stiu cum sa fac ca sa pot fi cu el. Vreau si eu sfaturi. thinking

Răspuns Câştigător
| Eveelina a răspuns:

Spune-i ce simti tu cu adevarat. Dar nu pe mess, in real! fata in fata. si apoi sarutal. fi desteapta

| Fel explică (pentru Eveelina):

Da as putea sa fac asta daca ar vrea sa iasa cu mine.Problema e ca el nu prea iese pe afara pentru ca sta tot timpul in fata calculatorului si se joaca jocuri video.M-am rugat de el sa iesim ultima data cred ca o jumatate de ora.E foarte incapatanat si foarte orgolios.Eu vreau sa ne intalnim dar el refuza orice invitatie.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Il iubesti sau te-ai indragostit? Fa o pauza pana te lamuresti.

| Fel explică (pentru neutrino):

Eu il iubesc! mult!

| neutrino a răspuns (pentru Fel):

Cand ai sa mai cresti, ai sa vezi diferenta dintre cele doua notiuni. Rabdare.