| patriciaade a întrebat:

De fiecare data cand incep o noua relatie imi e scarba,imi vine sa vars,ma gandesc in alta parte,nu simt absolut nimic cand il sarut pe baiatul respectiv; nu cu toti baietii patesc asa,nu pot avea o relatie mai lunga de o luna, uneori ajung sa am relatii si de 3-4 zile ...Totusi la varsta mea(16ani jumate)mi se pare ceva absurd,anormal sa nu simt nimic, ma gandesc daca voi avea aceasta problema si mai tarziu... Va roog un sfat ceva!
Dau funda

Răspuns Câştigător
| grab a răspuns:

Cred ca te implici in relatii asa ca sa ai o ocupatie. incearca sa o lasi la dospit putin, lasa-l sa te cucereasca, sa te adore inainte de a incepe relatia happy
probabil ca te-a si bruscat vreunu. ia-o mai usor, filtreaza mai bine.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai aceasta problema fiindca treci din relatie in relatie, fara sentimente. la 16 ani ar trebui sa fii cel mult in prima relatie, sau sa ai sentimente inca nemarturisite pentru primul baiat din viata ta. In plus, intr-o relatie, nu ajungi sa te saruti cu respectivul dupa doar 3-4 zile, e normal sa-ti fie scarba, doar e un strain. Ci il cunosti, iesiti impreuna, etc si dupa 3-4, poate chiar 6 saptamani, daca incepeti sa simtiti mai mult decat atractie, ajungeti si la gesturi intime cum e sarutul. Nu o sa te saruti in viata ta cu toti strainii, ci numai cu baietii care vor insemna ceva pentru tine (poate 4, poate 5, poate 6 daca esti mai aventuriera). tine sa la sarut, e un gest intim si foarte emotionant. Trebuie intotdeauna sa fii 100% convinsa ca baiatul respectiv chiar merita sa ii oferi asta si trebuie toata viata sa-ti aduci aminte cu mare drag si emotie de toti baietii pe care i-ai sarutat, sa fii mandra de alegerile facute, sa stii ca te-ai respectat pe tine si ca nu te-ai oferit ca o femeie ieftina la colt de strada, ci numai unor oameni de care te-au legat sentimente reale (chiar daca nu toti barbatii cu acre te saruti vor deveni relatii cu adevarat serioase, ci numai 1-2)

| CristiB93 a răspuns:

Dar nu inteleg de ce trebuie sa fi neaparat intr-o relatie?
Daca tu nu esti indragostita, nu inteleg de ce sa te bagi cu un baiat, doar asa ca sa fii si tu cu cineva. Este cea mai mare prostie. O sa simti ceva atunci cand iti va placea un baiat cu adevarat. Banuiesc ca spui te iubesc, fara sa simti asta, ce ipocrizie.

| patriciaade explică (pentru CristiB93):

Inainte sa ma bag intr-o relatie baiatul respectiv mi se pare dragut, de treaba etc dar cand il sarut nu simt nimic iar asta mi se pare ceva naspa...cum am mai spus chestiile astea nu mi se intampla cu toti baietii

| RAY a răspuns:

Patricia eu cred ca ai nevoie de consiliere cu tine insuti despre ceea ce vrei cu adevarat stiu e greu, vb cu tine insuti mai mult

| cristimihailov a răspuns:

O intrebare: tu vrei intr-o relatie pentru a nu fi singura sau chiar il doresti pe tipul respectiv?

Din ce inteleg, e prima varianta. Gresesc?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Uite o intrebare mai pe sleau :
La ce scula mea iti trebuie tie o relatie daca vezi ca iti repugna atingerile? Acum pe bune... E ca si cum nu as suporta conopida dar as incerca periodic sa mananc mancare de conopida, sa vad daca mai borasc sau mi-a trecut intoleranta. Asta-i dovada de prostie.

| Danysan a răspuns:

Daca stau si ma gandesc asta tine de modu de gandire.Dar sa ne facem ca privim din exterior so asa ar trebui sa o faci si tu tongueoate ca baiatu respectiv nu te atrage destul de mult si atunci de ce ai intrat intr-o relatie cu el?(greseala ta si inca una mare ). Poate ca nu iti place sa fi sarutata intr-un anume fel sau poate ca tipu nu se ingrijeste si normal ca apare repugnanta in a saruta pe cineva de care iti e asa si sa il atingi. Poti sa eviti saruturile si sa te limitezi la saruturi pe obraz daca simti ca nu e oki.Dar daca baiatu respectiv e oki si nu are nici o vina nu e o solutie sa te desparti de el. Poti sa ii explici ca sarutu in sine iti provoca o strea aiurea si sa o face-ti mai rar. daca se vrea se poate orice intr-o realtie dar trebuie sa fie in primul rand respect.seara faina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea multa laba strica.happy nu o spun cu rautate cine stie cum iti imaginezi tu si ce de fapt realitatea.

| LoseYourMind a răspuns (pentru anonim_4396):

A specificat: ''cand il sarut pe baiatul respectiv''. Cum adica ''Prea multa laba''? laughing

| LoseYourMind a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil in gandul tau e alt baiat.o fosta iubire, ceva thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoseYourMind):

Pai nu m-am uitat ce e fata sau baiat acum, nesemnificativlaughing)

| LoseYourMind a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect.oricum are doar 16 ani jumate..nu va tine cont de parerile noastre, crezand ca tot universul ii apartine si le stie pe toate! thumbs up laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu incerca sa ai o relatie doar fiindca toti prietenii tai au sau pentru ca asa e la moda.E imoral! De fapt este chiar foarte cool sa fi single.Eu nu am avut in viata mea un iubit si nu intentionez sa-mi fac si nu mi-a reprosat nimeni nimic.Te sfatuiesc sa ramai single lady.Cat despre problema ca si asta vei simti pe viitor, stai linistita! Cand te vei indragosti cu adevarat nu vor mai exista astfel de probleme.

| eduard1 a răspuns:

Păi e simplu şi e normal ce spui tu. Dacă nu simţi nimic însemnă că de fapt NU începi nicio relaţie!
Concluzia: Dacă NU simţi nimic atunci NU începe nimic!

| patriciaade explică:

Pai dupa ultima despartire am suferit nu pot zice ca nu, a fost ce-a mai lunga relatie 10 luni.iar dupa am stat 3 luni fara nicio relatie sperand ca il voi uita dar nu a fost chiar asa. Ne-am desparit din cauza ca eu m-am mutat din oras si stiti cum e relatiile la distanta nu prea functioneaza.
Iar cu toate ca am stat 10 luni impreuna nu am apucat sa avem contact sexual si ma bucura faptul asa ca nu va imaginagi cine stie ce prostii... Voi lua in considerare toate sfaturile voastre