| lex16 a întrebat:

De o luna si ceva imi place de un baiat si sincer nu stiu cum sa-l abordez ca sa nu rada de mine sau chestii genu, iar fata in fata nu pot vorbi cu el pentru ca-s emotiva si ma inrosesc repede.Afara iese rar sau daca iese nu-l vad eu...bine ca nici nu stau la mine in cartier unde locuieste si sta si el cu prietenii lui.Multe lucruri n-am aflat stiu unde sta, id-ul si cum il cheama, dar pe id intra din an in paste.Va rog sa ma ajutatipuppy dog eyes.

4 răspunsuri:
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Buna Alexa...

Ce poth sa zic... paii... incearca sa vb ca el, cand il mai intalnesti povesteste ca el, incearca sa pui friika si emotiile deoparte si imprietenste`te ca el, dupa aia, invita`l undeva la un suc, sau la o plimbare pe centru sau in parca eventual.

Daca accepta, incepe si u ca o diskutie, cu ceva care crezi ca il intereseaza ceva, la interes`ul lui. sau nho.
La sfarsit intreaba`l daca i-a placut sa iasa ca tine, si daca ar mai vrea si data viitoare sa mai iesiti undeva. Daca zice ca i`a placut si ar mai vr sa iasa ca tine. Inseamna ca te place orkt de putin ar fi sentimentul, ins ca ii place.
Data viitoare cand va mai intalnitzi,; spune`i in fata, fara frica ca`l placi n-ai niik d pierdut. Dar daca nu te risti, ai de pierdut. Te vei intreba merew : oare dc nu l`am intrebat atunci : [.
Ai incredere in tine, vei reusi happy.
Sper ca ti-am fost de foloshappy love struck Funda?:*

| Bulinutza_4794 a răspuns:

Buna Allex.eu as putea sa iti spun,ca ar trebui sa vb cu el,sa lasi toate emotiile de'o parte sh sa ii impartasesti ce simti,sincer nu ar avea dc sa arda de tine,pentru ca fiecare om are dreptul sa iubeasca pe cine vrea,sh cel mai bine este sa vb tu cu el, ca dupaceea daca afla din alta parte poate se supara, sau daca poti fa rost de nr lui de telefon sh suna-l sh ii spui tot ce simti.Succes...funda?

| lex16 explică:

Pot sa va dau funda la amandoua?big grin