| EuAlaStrain a întrebat:

Deci am si eu o intrebare am la mine in clasa a-8-a o fata eu o plac de vreo luna ea e cu un tip de vreun an acum cateva saptamani in urma stateam cu ea in banca vorbeeam tot ce se poate vb cu ea si la un moment dat ma tot chestiona pe cine plac si intr-un sfarsit i-am zis ca o plac pe mine ma cheama Andrei si ea are ceva actualul ei iubit e tot Andrei si cand a aflat ca o plac imi tot zicea sa nu mai fiu posomorat sa fiu mai vesel si mai pozitiv si sa am mai multa in credere in mine si ca pentru ea inseamna foarte mult ca ma cheama Andrei ma rog dupa ce ne-a mutat diriga din banca ea nu prea mai vb cu mine si chestii de genu dar ma mai saluta oricum in timpul orelor ne mai uitam unu la altu direct cateodata chiar in repetare randuri intr-un minut faza e ca eu is rusinos si nu ma uit prea mult in ochii ei ma rog va rog sa spuneti niste pareri si ce as putea face sau ce sanse am? Intrebarea esti mai chech dar de atunci sau mai intamplat cateva lucruri. de ex tot timpu cand is langa ea. daca ghiozdanu nu e pus bine. sua gluga. ea mi le aranjeaza si dim ne mai intalnim in drum spre scoala. o fac sa rada si vb cu ea. dar nu stiu cum sa o abordez happy sa ma placa pe mine happy Sa se stie ca eu is mai rusinos. Pe langa asta vreau sa mai precizez ca ei doi s-au despartit pana acum de vreo 4-5 ori. dar s-au impacat de fiecare data

Răspuns Câştigător
| angelmiki a răspuns:

Poate ca ea nu te vede ca iubit ci ca amic, si eu cunosc un baiat care ma place dar eu nu pot sa il vad altfel decit ca amic, probabil e confuza si nu stie pe care baiat il places sau daca prietenia (dintre tine si ea )devine iubire, este confuza dai tinp sa alega pe cine iubeste, poate nu vei fi acela dar inimi nu ii poruncesti, cred ca cel mai bine ar fi sa continuati asa poate ajungeti sa fiti mai mult decit amici, dar e logic ca pentru ea pe moment nu poti fi mai mult decit un amic... stai linistit prietenia devine mai usor iubire decit crezi am patit-o si eu asaca stiu

2 răspunsuri:
| Twp3w a răspuns:

Eu zic sa te apropii mai mult de ea si sa vb mai multe cu ea...Cum erati inainte cand stateati in aceeasi banca! Si asa o sa intervina si problema cu iubitasu si daca esti mai apropiat de ea si ii explici frumos ca nu-si are rost sa stea cu ala daca se cearta asa de des si sa-ti dea mai bine tie o sansa! Dar asta dupa ce te mai apropii de ea nu te pui direct sa ii zici despartete de el si din astea ii spui mai incolo dupa o vreme si ii si explici dc... ok? Bafta :*

| MissDi a răspuns:

Sunt fata.iti dau sfatul meu.la inceput si-a batut joc de tine apoi cred ca cine a indreptato.eu zic sa ii zici ca o placi finca asa e mai bine.pa