| AntoniaAndreea98 a întrebat:

De un an ma stiu cu el. Ne-am intalnit la un eveniment, am inceput sa iesim.Au fost cateva saruturi, dupa care la o perioada, mi-a spus ca nu putem sa fim impreuna, pentru ca sunt prea buna pentru el. Mentionez ca iese cu multe femei, nu are nimic concret cu nimeni.Am continuat sa vorbim si cand ne "intalneam" intamplator sa stam impreuna la plimbare. Intre timp el a trecut printr-o tragedie si eu i-am fost alaturi, am ajutat la inmormantare, pentru ca m-a rugat mama lui. Intre timp m-a sunat sa iesim, zis si facut. Si-a cerut scuze daca m-a ranit in trecut, dar mai bine asa decat sa ma fi ranit. A insistat mult sa ma duc la ei acasa in vizita, pentru ca verisoara mea este iubita fratelui lui si a gatit la ei. Iese cu mine de fiecare data cand ma vede intamplator, sta mult cu mine. Numai ca are momente cand imi acorda atentie, are momente cand sta numai cu ochii in telefon. Nu schiteaza nici un gest mai mult de atat. Imbratisari, pupaturi pe obraz. Nu stiu ce sa cred...este cazul sa sper la mai mult decat o simpla prietenie?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti marioneta lui, el afemeiat si tu sa stai la comanda lui, e vremea sa deschizi capul si sa-l lasi cu femeile lui.

| Adry05 a răspuns:

Trage și tu de el și întreabă-l ce intenții are și ori vrea ceva ori te lasă în pace. poate omu e mai timid și are impresia că n-ai sta cu unu ca el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica ce sa crezi, atata vreme cat nu-ti da nici un feld e atentie si nici nu te baga ins eama?
Tu chiar nu realizezi ca nu-i interesta de tine?
Ce crezi ac ar oputea exista intre tine si unul care-i afemeiat?
Cred ca-i este rusine de maica-sa, de aceea nu te-a bagat inca in patul lui.
Si tu chiar ai vrai un asemenea barbat? Sa se culce cu tine si apoi sa te arunce, cum face cu celelalte femei, din viata lui?
Te invita cu el pentru ca esti mai cumintica si dupa cum se comporta, este clar genul frate-sora, relatia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru ca sunt prea buna pentru el. Știi cum se traduce asta din partea lui? Ți-aș trage un picior undeva, să te duci învârtindu-te dar mă abțin. Asta nu prea e prietenie. Caută unul care se poartă ca un bărbat.

| AntoniaAndreea98 explică (pentru sadrian46):

Se poarta foarte frumos cu mine, ma respecta si are mare grija de mine.

| sadrian46 a răspuns (pentru AntoniaAndreea98):

Și atunci, care este problema, că eu nu înțeleg. Se poartă frumos, dar vrea ceva de la viața ta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există posibilitatea să te placa și să nu aibă curajul si încrederea necesară sau poate crede că nu ești tu serioasă de fapt. Mai există posibilitatea să nu vrea nimic serios și să-i fie rușine de tine ca sa iti spuna. Vorbeste cu el deschis si spune-i ca ii apreciezi sinceritatea, că doar vrei să știi.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Ești prea buna pentru mine se traduce cu ești urâtă sau el te considera urâtă sau grasă. Nu este un capăt de țară, vei găsii pe cineva ce sa te aprecieze. Faptul că stă cu nimeni înseamnă că îi place să fie băgat în seamă și îi place atenția pe care tu o oferi. Faptul că nu vrea să mergi singura e datorat de faptul că nu vrea să îți găsești pe altul, iar el sa nu mai primească atenție și să se simtă prețuit. Îndrumarea mea: nu îl mai baga in seamă și schimbați anturajul

| AntoniaAndreea98 explică:

Am uitat sa precizez ca daca plec din oras undeva, se invita sa mearga alaturi de mine. Ma invita la tot felul de seri cu prietenii. Multumesc anticipat pentru sfaturi! Sunt importante, pentru ca nu stiu ce sa mai cred.

| Callmeghostgirl a răspuns:

După parerea mea cred că te place! Incearcă să faci tu primul pas si vorbiti despre chestia asta cu relatia, tu il poti saruta pe neasteptate ca sa vezi ce reactie o sa aibă! Succes cu el!