| anonim_4396 a întrebat:

Buna ...deci am cunoscut un baiat acum 1 an, a fost primul din viata mea... eram la un chef...era pentru prima data cand am fost la un chef cu gasca lui. a fost frumos, ne-am sarutat de mai multe ori si de atuncea a fost la fel pana acum ceva timp... chiar daca a recunoscut ca ce am simtit eu pentru el(adyca l-am iubit), a symtit si el pentru mine.Acum crede ca sunt foarte schymbata...

intr-o seara m-am certat cu el...si a facut o criza de nervi si a dat in mine(Asa tare se enervase-n cat nu l-am cunoscutstraight face). Dupa ia parut rau. toata lumea care-l intreba spunea ca nu trebuia sa se ajunga pana acolo...mfine am trecut peste... dar el e foarte dezamagit de mine... a spus ca daca mai vreau sa stau cu el trebuye sa ma schimb.il iubesc tare mult si nu vreau sa-l pierdcrying. un sfat ceva? multumesc mult:-(

2 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

El e cel care ar trebui sa se schimbe! A dat in tine?! L-as scuipa intre ochi in locul tau, ca nu te merita.
Si faza cu schimbatul, toti ne schimbam cu timpul, asa e in natura omului sa evolueze!
Eu zic s-o termini cu el caci si el tot asta urmareste!

| Alisa a răspuns:

In primul rand a gresit foarte mult prin faptul ca a dat in tine. oricat de nervos ar fi fost nu are scuza pentru ceea ce a facut. nu trebuie sa iti fie frica din cauza ca il vei pierde, pentru ca nu tu esti cea care il pierde, ci el este cel ce te pierde pe tine.

nu trebuie sa ii permitit sa dea in tine. chiar daca il iubesti, pune piciorul in prag si lasa-l, pentru ca o data ce a dat in tine, va continua asa, deoarece i-ai permis. lasa-l pe el sa iti demonstreze ca te iubeste, nu tu, pentru ca el stie ca tu il iubesti si de aceea isi si face toate astea si iti spune ca este dezamagit de tine. fi puternica si treci peste. lasa-l sa te caute, el, nu tu.

dar cel mai bine ar fi sa pui punct relatiei. asta depinde doar de tine. e viata ta. bafta.