| coolbuzz a întrebat:

deci am un prieten de 2 ani. Noi 2 vorbim si ne comporta mai mult ca simplii prieteni, insa el are 21 de ani iar eu 17, el este genu de baiat care fumeza si bea si ii place sa stea cu prietenii la terasa unde lucreaza pana dimineata. Nu stiu, eu una cred ca ii este frica sa se bage intr-o relatie serioasa, insa el mi-a zis ca nu vrea sa stea cu mine, deoarece este un prapadit. Are unele probleme de familie de care eu nu stiu, insa el este mereu sec..si asta ma enerveaza la culme. Mai imi spune cateodata ca ma iubeste, noaptea cand pleca de la terasa, ma suna ca sa ' il tin de vorba ', ne puteam spune toate prostiile.
Insa din februarie el tot a insistat sa fac sex cu el, ca asa este normal si ca el ma place si isi doreste asta, dar vom fii doar buni prieteni care fac sex. Prima data nu am fost de acord, insa acu 2 saptamani, vreau sa mentionez, ca eu am facut-o din dragoste, el nu stiu...m-am culcat cu el si plus eram virgina (nu s-a mai culcat cu o virgina pana acu ), insa pur si simplu nu m-am simtit iubita in timpul acestui act, simteam ca am fost acolo doar pentru ca avea el nevoie. Bine, dupa ce am facut, am mai vorbit cu el, m-a mai sunat ..insa de o saptamana nu ma mai cauta, nu imi mai scrie ..nimic.
Nu stiu ce sa fac, ma simt aiurea pentru ca simt ca am fost folosita sau poate ca el tine la mine, dar ii e frica de o relatie ...nu stiu.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Omul a fost sincer cu tine,daca era nesimtit te mintea si se folosea de tine,dar ti-a spus nu vreau relatie =nu ti-a dat sperante de viitor cu el,omul poate a fost dezamagit in iubire are o teama,frica de a incerca ceva,posibil ca la lasat una ca e sarac de atunci are obsesia asta, ti-a spus si ca vrea prieteni cu benefici,sincer mai rar asa baieti ca el,omul a fost mereu sincer cu tine, faza cu folosirea, orice baiat/barbat se foloseste de o femeie pentru sex ca nu doar nu stam cu cineva asa din plictiseala, nu cred ca nu tine la tine, posibil e o masca de protectie si asta, arata indiferenta ca i este frica de iubire, dai un mesaj macar

8 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca chiar el ti-a zis ca veti fi doar buni prieteni care fac sex (care in traducere inseamna impreunarea noastra sa nu insemne nimic) ce vrei mai mult?

| ywar a răspuns:

Venit. Vazut. Bagat. Plecat.
Ce nu intelegi?>

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu stiu ar trebui sa vezi sa astepti pana o sa te caute. sigur o sa te caute. asteapta sa vezi ce are de spus.

| delya91 a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Ce crezi ca o sa spuna? "today is my day to empty the bag"

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru delya91):

Pai nu poti sa l intrebi ce e cu voi ce se intampla ce sunteti si ce veti deveni!

| vvso a răspuns (pentru delya91):

Cel mai bun raspuns posibil.

| delya91 a răspuns (pentru vvso):

Merci!

| cameleonu05 a răspuns:

Cand aud asa ceva... mi se rupe sufletul sad.