| MindExplode a întrebat:

deci cum spuneam mai devreme am prieten care nu imi scrie si nu ma suna.Macar de ziua mea de nastere m-a felicitat. Ok un prieten de al lui a spus ca asa e el e mai timid si ii e rusine de mine, daca ii e rusine de mine inseamna ca ma place nu? Daca tot el e rusinos am decis sa fiu eu mai indrazneata si sa vorbesc mai deschis cu el.Adica daca l-as lua eu asa cu intrebari "De ce ti-e rusine sa ma suni" credeti ca il va face sa nu mai fie asa timid? Ce sa fac ca sa nu fie atit de timid sa se deschida sa imi spuna ce simte?

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu l intreba asa pentru ca mai tare se rusineaza, intreaba l orice dar sa nu aduci vorba de timiditate, incet incet o sa si dea drumu