| angel70530 a întrebat:

deci in mesajul anterior v-am zis despre ziua iubitului meu, i-am cumparat un suvenir mic, doi porumbei mici, si o felicitare, credeti-ma n-am avut cum sa-i cumpar altceva, pentru ca nu sunt banii mei, sunt ai mamei mele, si ea mea dat numai 10 lei, suna aiurea dar nu il iubeste ea pe iubitul meu, deja imi zice ca ma minte el, ba ca nu se comporta bine, off, imi este rusine sa ii daruiesc suvenirul asta atit de mic, dar nu mai am bani, credeti-ma, si nu stiu ce sa fac, ajutati-ma ce sa-i spun ca sa nu se gindeasca ca mi-a fost jale sa ii cumpar un cadou mare, nu mi-a fost jale dar eu nu lecrez si n-am avut ce sa i-au mai mare. Suntem impreuna de o luna, el mine implineste 21 ani iar eu am implinit tot in aprilie 18 ani pe 16 aprilie, si mi-a adus un trandafir, ehh nu stiu cum sa procedez, ajutati-ma ce sa fac, astept

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
O iubirea se construieste si se bazeaza pe gesturi mici pentru ca in timp ea creste si impreuna veti reusi cu lucruri mai mari. Nu conteaza sa fie cat mai mare cadoul, sa fie cat mai epatant si sa iasa in evidenta, la un cadou conteaza cel mai adesea ceea ce simbolizeaza.
Porumbeii sunt acele perechi care raman langa perechea gasita toata viata si cam asta simbolizeaza si micul tau suvenir, trandafirul simbolizeaza pasiunea ce se poate naste si creste. Important este ca de ziua lui sa fiti voi si lumea sa se invarta in jurul vostru.
Mai mult curaj si nitica incredere in tine si in ceea ce reprezinti pentru el.

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gestul conteaza si daca baiatul te iubeste ar trebui sa aprecieze asta

| h3r a răspuns:

Și el doar un trandafir? Atunci și cadoul tău este bun.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Gestul conteaza cel mai mult. Banuiesc ca el stie ca tu nu ai o sursa de venit proprie si e evident ca nu ai cum sa ii iei cine stie ce cadou. Scrie pe felicitare unde ai loc, ceva dragut si sincer si daca tine la tina va aprecia. Nu iti fie rusine, nu e vina ta. Daca aveti incredere unul in celalalt poti chiar sa ii explici situatia si cu siguranta va intelege. :*

| Larisssaa a răspuns:

Doar un trandafir? O.O

Cadoul tău e bun. Dacă el nu a luat ceva mai bun... laughing

| xCrazyGirl a răspuns:

Trebuia sa-ti strangi. vina ta. laughing

| OanaMada a răspuns:

Daca va iubiti, cadourile ''mari'' nu sunt asa valoroase.Mai repede are valoare sentimentala ceva mic, ceva semnificativ.Nu totul tine de cadou, mai bine te porti frumos cu el, ii faci totul pe plac si il faci sa se simta bine si fericit! Chiar daca cadoul tau e mic, recompensezi atunci cand il faci fericit. Iubirea consta in lucruri simple facute cu multa dragoste!

| krytos1 a răspuns:

Pai nu trebuie sa-ti fie rusine.
Daca te iubeste n-are cum sa nu ii placa.
Si porumbei merge cu + felicitare+ tradafir.
Ai incredere big grin

| Cristiann25 a răspuns (pentru krytos1):

Trandafir unui baiat?!

| krytos1 a răspuns (pentru krytos1):

Scc credeam ca iubitu tau e fata