| Iulia20001 a întrebat:

Deci iubitul meu" își da drumul" prea greu, adică o partida dureaza vreo 40 de minute sau o ora ca sa poată termina...e din vina mea? Simt ca nu-l satisfac, niște sfaturi va rog

6 răspunsuri:
| Patryck2012 a răspuns:

Eu am aceeasi problema, hmmm, mai bine zis acelasi dar, bine a fost o gluma. Intr-adevar problema e in acea ca inca nu sa deprins cu tine din punct de vedere sexual, inca nu-ti stie toate nuantele si secretele asa zis (din punct de vedere sexual) trebuie putin timp si multa practica pentru a se invata cum mai repede a ajunge la punctul culminant cu ajutorul tau, si aceashi problema o va avea cu urmatoatea partenera. Si asta nu inseamna ca tu ar trebui sa stai si sa ashtepti cand el totusi se va deprinde cu tine, fii activa, suprindel, uimeshtel, nu conteaza cit de tare te rusinezi sau ceva de gen, incearca sa discuti cu el, dar nu ca politistul cu un infractor dar ca o prostituata care vrea sa afle cum mai bine sashi satisfaca clientul (sorry de comparatie dar cred ca asta e cea mai convenabila, si baietilor le plac asa comportament) succese. Si apropo acum am o partenera noua si sunt in aceashi situatie ca si tine asa ca poti sa ma tii la curent de progresele tale, iar eu te voi putea ajuta, scriemi in privat, bafta

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Altii se plag ca se termina prea repede laughing
Poate sa fie si lipsa de atractie,sau diverse...
Nu stiu ce sa zic,e bine sa comunicati intre voi.
Vezi care sunt zonele erogene, difera.
Daca simti ca nu il satisfaci, repet, vorbiti!
Daca sunt ceva probleme de santate, e cu totul altceva si trebuie tratat!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este problema ta, ejacularea lui intarziata.
El are o problema pe care trebuie sa o rezolve ori la urolog, ori la psiholog.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa il exciti mai mult. Il atingi si tu in timpul preludiului, ii oferi privelisti de neuitat... intelegi tu! Mai schimbati pozitiile, ar fi multe de incercat.
Daca termina, il satisfaci. L-ai intrebat daca nu cumva ii place sa dureze mai mult? Poate o face intentionat.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e vina ta, ori se autosatisface prea des, ori ii place sa mai bea alcool inainte, ori sunteti la inceput si este el mai stresat, sunt destule motive

| Negoiu a răspuns:

Dacă suferă de ejaculare întârziată tu nu ai nicio vină. Depinde si de atracţia lui faţă de tine, dacă actul sexual dureaza peste 30 de minute se intră în sfera anormalului. Dacă e din cauza emoţiilor, cu tact şi cu timpul problema se va rezolva, dacă nu, va trebui să consulte un urolog. Să nu-i faci vreun reproş în timpul actului, se poate inhiba cu totul. Contează şi ca „dimensiunile" organelor voastre sexuale să fie compatibile. Persoanele cu ejaculare întârziată au de regulă tendinţe spre masturbare excesivă şi „perversiuni". E „inversul" ejaculării precoce care e mult mai întâlnită.