| Anonimais a întrebat:

Bună, deci mie îmi place de un baiat din clasa de la mine care îmi este si coleg de banca. Eu sunt înnebunită după el. Mereu mă face sa zambesc când sunt trista, vorbește frumos cu mine iar uneori mă mai atinge de mana "întâmplător". În pauze nu sta mai deloc cu mine, iar când plecam acasă plecam împreună. Nu înțeleg, el are ceva cu mine sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In drumul vostru catre casa dupa terminarea orelor, cand sunteti doar voi doi, ai putea lasa orgoliul sau rusinea deoparte si sa-l intrebi direct daca doreste sa fiti prieteni mai apropiati. Sau daca este interesat sa iesiti la o plimbare in doi. Bafta. Succes!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stați aproape? că poate merge cu tine ca să nu meargă singur nu neapărat de altele...
încearcă și tu să vorbești mai mult cu el, să inițiezi să stați împreună. faci la școală într-o zi o discuție despre un lucru și dacă pare entuziasmat îi poți zice să mergeți împreună
sau faceți o glumă la școală și apoi seara îi scrii pe Facebook referitor la gluma aia sau ceva

| Andreeush a răspuns:

Poate și lui îi place de tine doar că îi e rușine să îți zică.