| bleeaah a întrebat:

Deci sa va spun cum sta treaba. Imi place mult de o fata si eu sunt cam timid, adica sunt timid in prezenta ei. Suntem un grup de mai multe fete si baieti. Cand ea nu este afara nu sunt deloc timid chiar din contra sunt nebun si vorbesc non-stop. Insa cand iasa si ea afara parca imi taie cineva limba. Nu mai stiu ce sa zic.Nu stiu sigur daca si ei ii place de mine, dar se mai uita asa pe furis la mine laughing. Vreau sa scap de timiditatea asta si sa nu mai am retineri in fata fetelor! sad Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Modo2102 a răspuns:

Esti timid pentru ca o placi si iti este frica sa nu te respinga. Gandeste-te ca nu se va intampla nimic daca nu te place deoarece "are balta peste" si nu trebuie sa stai dupa o fata daca ea nu simte nimic pentru tine.✌️

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Trebuie sa ai curaj si sa realizezi ca daca nu faci un pas o pierzi si poate o fura altu
hai, curaj!

| lastOne a răspuns:

Timiditatea ta se traduce prin "frica de esec"... asa ca pana nu te impaci cu gandul ca nu e nici o tragedie daca te refuza nu ai mari sanse sa te "vindeci".