| anonim_4396 a întrebat:

Desi am prieten de 4 luni nu am reusit sa uit pe alt baiat de care eram indragostita...deja de 1 an ma tot gandesc la el. Cu prietenul meu ma inteleg f bine, si tinem unul la altul, cateodata simt ca il iubesc insa cand nu sunt cu prietenul cateodata incep sa ma gandesc la celalalt si ma intreb ce mai face, as vrea sa mai vb cu el desi nu e bine...
Amintirea lui nu ma lasa in pace, nu stiu pe care dintre ei il iubesc cu adevarat...(desi pe celalalt nu prea il cunosc ).
Ce sa fac? Deja nu mai suport, daca ar fi dupa mine m-as gandi numai la prietenul meu dar din pacate nu stiu dc nu il uit pe celalalt(cu care nu am fost impreuna) care a vrut un singur lucru de la mine si atat si dupa aceea m-a ignorat.

3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Nu-l poti uita usor pentru ca ai tinut la el foarte mult si probabil a fost `primul`(cum ai zis si tu). uneori dureaza luni sau chiar ani sa uiti o persoana draga.si eu ma gandesc la ex-ul uneori si as vrea sa-l uit de tot.Eu am acceptat, stiu ca l-am iubit, ne-am iubit si asta ramane in trecut! Privesc spre viitor.
Bucura-te de relatia ta actuala, incearca sa nu te mai gandesti la ex-ul! by`

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Buna. trist dar pentru uitat nu exista o anume reteta. Gandeste-te foarte bine la un lucru: daca cel pe care spui ca il iubesti nu avrut decat un lucru de la tine(si banuiesc ce...) inseamna ca nu te-a iubit niciodata si doar a profitat de tine. Mai ales ca nu il cunosti foarte bine cum i-ai dat,, acel lucru''? In fine... asta e treaba ta dar daca tu crezi ca iubitul tau te-ar intelege cred ca ar trebui sa vorbesti cu el despre celalalt. El ar fi cel mai in masura sa te ajute sa-l uiti. Daca te iubeste cu adevarat il vei uita pe celalalt foarte repede happy. Mult succes si ai grija de tine kiss

| westside a răspuns:

Eu zic sa iti dai un capac si sa revi la realitate.