| marulverde01 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an de zile. Inainte sa fiu cu el ieseam cu un prieten de-al lui de care eram foarte indragostita,insa n-am fost impreuna pentru ca eram amandoi mai timizi si asteptam ca celalalt sa faca primul pas,dar niciunul nu l-a facut.

Eu am crezut ca nu ma place si drept urmare nu am mai insistat,si dupa cateva saptamani am inceput sa ies cu actualul meu prieten,vroia sa fie cu mine. In prima faza ieseam cu el sperand ca o sa vorbeasca cu prietenul lui,sa puna o vorba buna,ceva, dar nu a fost asa si am ajuns sa fim impreuna.

Eu tot timpul asta nu am fost foarte fericita, ma gandeam mereu ca daca as mai fi incercat cu cel de care-mi placea, poate acum eram cu el. Eu il plac pe el de acum 2 ani,de cand l-am vazut prima data la un concert,si nu am reusit sa-l cunosc decat anul trecut, tot la un concert.

Il plac extrem de mult, mi se pare perfect pentru mine, au trecut 3 ani de cand l-am vazut prima data,si acum sunt la fel de innebunita dupa el. Prietenul meu actual stie ce pasiune am dezvoltat pentru el,il deranjeaza,incearca sa ne tina la distanta,dar ma intelege. Nu l-as insela niciodata,ma gandesc de multe ori sa ma despart de el,sa astept un timp,si sa ii spun prietenului lui tot ce simt pentru el,macar sa scap de povara asta. Nu ma simt impacata cu mine daca el nu afla cat sunt de indragostita de el, si poate accepta sa imi dea o sansa. In acelasi timp, tin la prietenul meu actual, dar cred ca ne-ar fi amandurora mai bine singuri.

Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Si ce crezi ca se va intampla daca afla ca esti indragostita de el de atata timp?! doar nu o sa ti sara in brata, poate nici nu l intereseaza persoana da fiind vorba de relatie, daca actualu tine la tine si te respecta cu toate ca stie de situatia ta si sincer altul te ar fi lasat balta mai bina ramai cu el sau daca tu crezi ca ramai singura si tipul de care iti place asa de mult iti va propune sa fi cu el atunci nu mai zic nimic, fa cum crezi tu ca i mai bine dar sa nu fi asa sigura ca lucrurile vor fi in favoarea ta 100%, astea numai in filme se intampla

| Demonull a răspuns:

Pai degeaba traiesti cu x daca tu il placi pe y, hm sa spunem ca inteleg si eu incerc sa prind mai multe iepuroaicelaughinginsa pentru a nu rani pe x ma feresc de y intelegi? Deci daca vrei fericirea lui si nu a ta ramai cu x, daca vrei fericitarea ta sau macar sa fii impacata cu tine si sa iti asculti si ratiunea si inima alege-l pe y si vezi ce raspuns primesti, insa sa nu te descurajezi daca va fi Nu, pentru ca macar vei fi impacata cu tine iar acum vei avea o lectie invatata si te vei gandi de 2 ori cand iti alegi printul. Mult Noroc.

| crissa20 a răspuns:

Daca tu consideri ca ti-ar fi mai bine fara actualul tau prieten, ai putea sa-i zici adevarul si sa incerci sa vorbesti cu cel de care iti place, daca actualul tau iubit te iubeste, te va intelegewinking bafta:*

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Mai bine ia o pauza.

| XxByankabubulovexX a răspuns:

Nasol stii cum se spune cand alergii dupa 2 iepuri de o data nu prinzi niciunul, dar na mai acum fa ce crezi u si inma ta ca e cel mai bine pentru tine.