| marulverde01 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 1 an de zile. Inainte sa fiu cu el ieseam cu un prieten de-al lui de care eram foarte indragostita,insa n-am fost impreuna pentru ca eram amandoi mai timizi si asteptam ca celalalt sa faca primul pas,dar niciunul nu l-a facut.
Eu am crezut ca nu ma place si drept urmare nu am mai insistat,si dupa cateva saptamani am inceput sa ies cu actualul meu prieten,vroia sa fie cu mine. In prima faza ieseam cu el sperand ca o sa vorbeasca cu prietenul lui,sa puna o vorba buna,ceva,dar nu a fost asa si am ajuns sa fim impreuna.
Eu tot timpul asta nu am fost foarte fericita, ma gandeam mereu ca daca as mai fi incercat cu cel de care-mi placea, poate acum eram cu el. Eu il plac pe el de acum 2 ani,de cand l-am vazut prima data la un concert,si nu am reusit sa-l cunosc decat anul trecut,tot la un concert.
Il plac extrem de mult, mi se pare perfect pentru mine, au trecut 3 ani de cand l-am vazut prima data,si acum sunt la fel de innebunita dupa el. Prietenul meu actual stie ce pasiune am dezvoltat pentru el,il deranjeaza,incearca sa ne tina la distanta,dar ma intelege. Nu l-as insela niciodata,ma gandesc de multe ori sa ma despart de el,sa astept un timp,si sa ii spun prietenului lui tot ce simt pentru el,macar sa scap de povara asta. Nu ma simt impacata cu mine daca el nu afla cat sunt de indragostita de el,si poate accepta sa imi dea o sansa. In acelasi timp, tin la prietenul meu actual, dar cred ca ne-ar fi amandurora mai bine singuri.
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?happy

2 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai,asculta-ti inima!
Acuma depinde si la cine tii cel mai mult!

| Ekcstsy a răspuns:

Inainte sa dai vrabia din mana pe cioara de pe gard, vezi daca sigur vei reusi sa fii cu celalalt si daca merita. Plus ca atunci cand desparti 2 prieteni nu se ajunge nicaieri