| PetreMureșan07 a întrebat:

Bună dimineața. Am și eu nevoie de un sfat de la o persoană mai experimentată în acest domeniu. Sunt un adolescent de 16 ani care și-a inceput viața sexuală acum 3 luni cu iubita lui tot în vârstă de 16 ani. La primul contact sexual am avut foarte mari emoții eram anxios speriat pentru ca nu știam dacă îi va plăcea și am reușit cu greu să am o erecție pentru a începe contactul sexual dar s-a terminat bine și frumos. De atunci am mai făcut-o de multe ori și n am mai avut niciun fel de problemă dar acum două zile într o seară eram în camera mea cu iubita mea cu ușa închisă și am vrut s o facem.
Am reușit să am o erecție cat de cat bună pentru a putea penetra dar în timpul actului mi am pierdut erecția. Am stat câteva minute revenind din nou la preludiu în care iubita mea îmi făcea sex oral, eu simțeam ca am erecție dar când încercam să mi pun prezervativul îmi pierdeam erecția. Eram destul de stresat cu toate ca o făceam silențios pentru ca nu cumva să fim auziți. N am reușit să mai am erecție în aceea zi dar iubita mea a stat și mi-a spus ca e totul ok, nu părea dezamăgită de mine și nici nu este. Care ar fi cauzele pentru care n am reușit să am o erecție stabilă? În momentul de fata sunt foarte rușinat și dezamăgit de mine și sunt foarte stresat din cauza ca s-ar putea repeta.
Ce aș putea face pentru a-mi reveni cu psihicul și a nu mai patiii ce s-a intamplat?
Va rog frumos cine poate să mi ofere un sfat în această privință

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu e cazul de disfunctie erectila, aveti emotii, sau ai doar tu, fa un experiment sa vezi cand sunteti doar voi doi fara altcineva in casa ca nu vei avea probleme, caz in care trebuie sa gasiti un loc sau sa prindeti ocazile cand veti avea casa doar pentru voi doi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai na, în condiții de stres și urmărit să nu fii prins funcționează mai greu instalația.

| PetreMureșan07 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc pentru acest răspuns clar din care pot deduce multe și pot înțelege la fel de multe!

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa stii ca scenariul asta, care se vrea kinky dar nu e deloc, in care riscati sa va prinda cineva in timpului sexului, nu e pentru toata lumea.Din perspectiva mea e destul de clar ca tu erai cu gandul in alta parte, sa nu fiti auziti etc. fiindca altceva nu poate fi la varsta de 16 ani.Esti in toiul furtunii hormonale si atat timp cat pana in acel moment nu au fost probleme, eu nu mi-as face griji, mai ales ca nici iubita nu ti-a reprosat nimic urat despre asta.Cand aduni macar vreo 10 astfel de episoade in care iti moare erectia, abia atunci ar trebui sa-ti pui un semn mare de intrebare si sa mergi la medic.

Da, adevarul e ca reprezinta o mare dezamagire in viata sa nu iti iasa toate partidele de sex....Nu stiu cum mai traiesc unii cu acest gand si nu isi pun direct capat vietii.Fii serios! laughing Ca sa-ti revii, poate ar trebui sa mai amani astfel de distractii pentru cand mai cresteti.