| anonim_4396 a întrebat:

Buna Dimineata! Asi avea si eu o intrebare. Mi-am inceput viata sexuala anul trecut{a doua zi de Paste 2009} iar de atunci nu am mai simtit nevoia de a mai face-o inco o data in prezent fiind 9 martie 2010, sau nu stiu, prietenele mele { ne povestimne povestim orice}simt nevoia da a face in continuare.Eu nu am nici o treaba. E vreun motiv de ingrijorare? un sfat va rog! mutumesc anticipat kiss

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Din cate imi dau seama a fost vorba doar de o aventura sau ceva de genul, deci n-a existat iubire caci daca aveai o relatie stabila sigur mai incercai!
Prima greseala pe care ai facut-o e sa iti incepi viata sexuala asa...doar de amuzament sau sa nu fi mai prejos decat 'prietenele' tale!
Probabil prima experienta nu a fost tocmai placuta si de-aceea nu simti nevoia, pentru ca psihic aceasta experienta ti-a lasat 'sechele'!
Desigur, nu poti sa spui ca iti place sau nu sexul doar dupa o partida, deci invata sa-ti construiesti o relatie bazata pe iubire, apoi sa treci la sex!
Toate cele bune si sper ca am judecat corect in ceea ce te priveste!

| catthshshshs a răspuns:

Poti sa o faci cand vrei tu si cand simti tu, nu e o regula.Si cel mai important, cu o persoana pe care sa o iubesti si sa te iubeascawinking

| tyana a răspuns:

Depinde de situatia in care te afli acum:ai un partener stabil? te simti atrasa de el? ai sentimente adevarate? Nevoia de a face sex nu e ca nevoia de a bea si a manca. O parte din femei sunt mai sensibile, mai speciale si se daruiesc cu tot sufletul cand o fac, iar daca simt nesiguranta din punct de vedere sentimental pot sa nu-si doreasca sa repete experienta.Eu cred ca nu ai nimic, esti absolut normala doar ca inca nu ai intalnit persoana care sa trezeasca in tine aceasta placuta "nevoie"happy.

| imiplacemov a răspuns:

Poate ca ele simt nevoia sa o mai faca pentru ca au facut de mai multe ori. Daca la tine s. a intamplat doar o data e normal sa nu simti nevoia de a o mai face.

| vali_6207 a răspuns:

Pai inseamna ca nu a fost o experienta prea placuta cu parteneru de atunci ar trebui sa incerci si cu alte persoane, care au ceva experienta, si apoi u ai fost virgina si e normal ca prima data sa nu fie asa placut di cauza durerilor. Eu zic sa mai incerci si ai sa vezi ca "pofta vine mancand". :-p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vrut s-o incepi dar ai gresit exprimarea. O incercare nu poate insemna un inceput. Iar ca nu simti nevoia inseamna ca a fost o experienta neplacuta din cauza durerii.Sa nu vii cu minciuni cum ar fi atingerea orgasmului ca nu te cred pentru ca asa ceva ar fi dus la continuarea experientei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica tu ai facut-o doar 1data, e normal ca prima data sa nu fie tocmai placut, trebuia sa continui si a2a, 3, 4...si apoi vedeai ca e mai bine.se zice ca dupa 2 luni cam asa te simti si tu mai bine, de atunci iti dai seama cum e.Deci incearca s-o mai faci si apoi o sa te inveti si ai sa vezi singura cum e.winking

| alexlego a răspuns:

Eu cred ca nu e nici o pb. dar cand o sa iti gasesti un partener pe masura tot nu vei simti placere la inceput placerea va veni in timp ca dupa o luna, doua.si acum mai depinde si de experienta pe care o sa o aiba partenerul tau. dar in concluzie si iti spun din experienta mea. atunci cand te-ai hotarat nu trebuie sa mai dai inapoi daca esti sigura ca o sa stai o perioada indelungat cu prietenul tau.