| InocentKid32 a întrebat:

Buna dimineata TPU. Deci sa incep. sunt intr-o situatie foarte complicata thinking Acum aproximativ 2 saptamana o prietena imi tot zicea ca se aproprie balu eu n-am iubit bla bla si mai sunt si bobocel. si n-am luat-o in seama pana saptamana trecuta cand a venit sa-mi prezinte un tip. baiatul era ok. cel putin asa parea dar cum se zice aparentele sunt foarte inselatoare. El s-a certat cu prietena mea ca ea l-a sunat cu privat sa faca misto si au ajuns si la injuraturi. Ma rog e problema lor. Ce ma deranjeaza e ca el imi interzice sa mai vorbesc cu ea ca vezi Doamne s-au certat ei. adica cum? te-am pus eu sa te certi cu ea? sau am pus-o sa te sune? rezolvati-va singuri problemele. si el cand a auzit asta mi-a zis ca daca nu sa-mi caut alt iubit rolling eyes wtf?! Ma rog n-am luat in seama. pana aseara cand m-a intrebat cand ne intalnim... si am zis ca duminica si imi zice. vezi ca o sa-ti reformatez cardu de la telefon ca nu-mi place ce muzica asculti. vezi sa nu te imbraci nu stiu cum in lipsa mea. decat cu mine pe strada te imbraci in fusta daca vrei. si vezi ca o sa-ti fac curat prin agenda ca presimt ca ai nr la toti prostii... chiar sa numai intru pe net ca n-am cu cine vorbii pe mess cand nu e el. Chestiile astea m-au deranjat extrem de mult. si eu cum nu sunt o fata sa accept asta bineinteles ca am zis ca de ce face asa. si tot el facea pe suparatu. In rest el vorbeste frumos. tot felul de alinturi chestii. mi-a zis ca s-a indragostit de mine bla bla. si ca a inceput sa tina la mine (sincer eu nu-l cred. ). Dar daca continua asa cu geloziile eu nu suport. atat timp cat nu-i dau motive pentru ce sa fie gelos? straight face deja a devenit absurd. ce sa fac sa mai continui? adica. nu stiu. parca m-as oprii aici. ca nu simt cine stie ce. mai mult decat o simpatie pentru el. si cum ma atasez eu de repede mi-e pe viitor ca o sa sufar.Si mai a aparut un EL. ieri in autobuz. si tot punea mana pe mana mea din greseala cica. si cand s-a pus o frana mai `tampita` am simtit cum ii batea de tare inima. tipu de care zic acum e cu mine in liceu si cu un prieten bun in clasa. ce sa fac sa ma duc sa vorbesc cu el. sau sa continui cu gelosu? voi ce ati face in locu meu? o parere. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| EvellineDub a răspuns:

Baiatul acela nu te merita,daca se indragostea de tine,si tinea la tine asa cum spune el,te accepta asa cum esti,nu iti impunea sa te imbraci altfel,sa iti pui alta muzica etc. Si mai ales daca nici nu tii la el,nu are rost sa te complici asa,mai bine il lasi acum,inainte sa te atasezi de el si sa suferi.
Cat despre tipul din autobus,dupa ce semne a dat,pare sa te placa,daca si tu il placi, merita sa te duci sa vorbesti cu el big hug
Eu asa as face, bafta:*

7 răspunsuri:
| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Sa stai cu cel noubig hug da`l incolo de gelos.o sa ajunga si sa te bata pana la urmaoh go on nu merita asa ceva.
du`te si vorbeste cu cel nou.big hug bft:*

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Ar trebui sa-ti fie prieten nu tata -_-

| MariiLetz a răspuns:

Da-l in ma-sa!
E un prost si nu te merita. De fapt nu ar merita pe nimeni straight face

| liii a răspuns:

Cum poti sa accepti asa ceva? Eu zic sa-i dai papucii ca mai repede.Cum ii permiti sa se poate asa cu tine? Lipsa de incredere se vede foarte bine in relatia voastra.Cum adica nu ai voie sa te imbraci in fusta? Si face el ce vrea cu telefonul tau? Desparte-te de el cat mai repede sau tot tu o sa suferi in continuare.Cat despre celalalt, vorbeste cu el si vezi ce iese, tipul pare sa te placa dar ai grija.Bafta.

| ppr a răspuns:

Nu accepta asa ceva din partea aluia.nu esti bataia de joc a lui.in locul tau i-as zice n fata ce ma deranjeaza si m-as desparti de el.in legatura cu celalalt, mai asteapta sa se intample ceva mai mult si atunci ia o decizie happy

| XFabyX a răspuns:

Pai sa stii ca ar fi mai bine sa ramai cu al doilea eu cred ca te place mai mult si ce ziceaii de bataia inimi? ehh prostii deci tziam zis ramai cu al doilea daca simti ca te place si normal daca il palci si tu pe el ceva de genu llloool daca tziam vost de folos funda:*big grinmai vb:*winking