| Loredana96 a întrebat:

Buna,din 2012 am fost impreuna cu un baiat un an, l-am lasat in august, pentru ca m-a facut sa sufar enorm...am avut incredere in el, el m-a dezamagit de prea multe ori si eu chiar am tinut la el.El a fost prima mea iubire, iar eu prima lui iubire.Cu el am avut primul sarut si momente frumoase.Au trecut noua luni decind ne-am despartit, si in aceste 9 luni el mi-a propus de doua ori sa ne impacam, spunindu-mi ca ii pare rau de tot.Chiar daca imi doream sa fim din nou impreuna am avut putearea sa-i spun NU.Decind s-a inceput vara am inceput sa iesim amindoi in oras,credeam ca vom lega o prietenie frumoasa pentru ca asa parea la inceput.Dar iata ca azi el a treia oara mi-a spus ca ma place mult de tot,ca pentru el sint ideala si un adevarat exemplu pentru fete si ca a in tot acest timp a inteles ca cu viciile pe care le are a avut multe de pierdut.Mi-a spus ca s-a schimbat.
Sincer nu stiu ce sa fac, prietena mea cea mai buna vrea sa fie cu el, iar prietenul lui cel mai bun vrea sa fie cu mine.E o adevarata incurcatura.Eu inca simt ceva pentru el, deja de 2 ani.
Dar nu stiu daca el e sincer cu mine.

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu ai precizat daca il placi pe tipul care vrea sa fie cu tine. Din partea prietenei tale e cam urat sa vrea sa aiba o relatie cu fostul tau prieten.Pe care il placi mai mult? Alaturi de care baiat crezi ca poti fi fericita? Eu iti spun din experienta ca trecutul ar trebui sa ramana trecut dar fiind vorba de primul prieten, sentimentele pot fi mai puternice. Nu pot sa spun sigur daca e sincer sau nu, ai motivele tale sa ai indoieli. El nu pare sa minta, pare sa fie serios dar asta o poti simti tu, pe parcurs.

1 răspuns:
| corina977 a răspuns:

Daca il iubesti si vrei sa fii din nou cu el, nu mai conteaza nimeni.