| Roxy_6389 a întrebat:

Buna din nou, Prietenul meu care frace 18 ani mi-a zis ca el cam vrea sa o facem stiti voi la ce ma refer. Eu nu prea vreau ma consider mica.Eo fac doar 14 ani. El a zis ca daca o facem o sa ramanem pentru totdeauna impreuna dar nu prea imi vine sa cred asa ceva. El e mai nebunatic, odata stateam pe iarba si mi-a desfacut geaca de trening si apoi mi-a ridicat si tricoul cu dinti laughing Mi-a zis ca de ce nu ma mut la el. Pfff il iubesc enorm de mult si nu vreau sa il pierd el e singurul care ma intelege. Cu parintii ma cert mai mereu, mai fug de acasa sa ma intalnesc cu el desi parintii stiu de relatia noastra si a zis sa vina la mine el cand vrea sa ma vada, dar mie imi este rusine sa il aduc acasa. Dati-mi niste sfaturi va rog frumos. Fundita+vot.

Răspuns Câştigător
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Roxii.
Eu zic că ai dreptate eşti prea mică să începi să faci aşa ceva îţi distrugi viaţa singură. nu cred că acel băiat ştie în ce pericol te poate pune. Dacă continuă aşa, aceste genuri de lucruri te-ar putea lăsa şi însărcinată.Ia-o uşor. înainte. Eşti doar un copil.
Nu face asta, eşti un copil ai toată viaţa înainte vei ştii, şi vei avea timp de băieţi şi mai încolo.Îţi dau un simplu sfat prietenesc, deoarece e păcat de tine. Chiar dacă îl iubeşti nu faci aşa ceva oh go on. Unii băieţi chiar nu merită, vei vedea că dacă faci asta vei regreta toată viaţa! :

20 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Stai cuminte si nu face dragoste cu el. Vrea doar sa te fraiereasca, iar dupa aia daca ii cedezi, te va parasi si va rade de tine. Esti mult prea mica pentru sex. Un baiat care te iubeste cu adevarat, te respecta si te asteapta pana esti tu pregatita sa i te daruiesti. Deci fii cuminte si spune-i ca tu nu te culci cu el!

| costel24ro a răspuns:

Puin in balata tot ce e bun si ce e rau, si faci cum iti dicteaza mintea si inima...mai devreme sau mai tarziu tot o sa fii dezamagita in dragoste si de alegerile facute, asa invetzi sa mergi mai departe.nu cred ca exista persoana care nu au fost dezamagite de alegerile facute,nu au suferit,nu au regretat,si nu au iubit! inteleg ca el e cam mare, si doreste sex, si in general cam asa e.dar daca te iubeste, asteapta sa fii si tu pregatita, sa iti doresti si tu cu adevarat! doar tu stii mai multe in ceea ce priveste relatia, noi nu stim ca sa iti putem fi de folos 100%. totul tine de tine, de voi! aveti grija de voi si numai bine!

| 354 a răspuns:

Buna ziua! se pare ca ca tu esti constienta de greselile tale,si asta este un lucru bun,un pas inainte pentru tine! parerea mea este ca ar trebui sa te culci cu un baiat doar atunci cand simte sufletul tau,psihicul tau,doar atunci cand iubesti cu adevarat! sa faci asta cu omul sufletului tau! nu crede in promisiunile lui ca va ramane cu tine,ca veti fi impreuna pentru totdeauna,pentru ca minte! in viziunea lui te vede ca pe o "pustoaica mica si proasta "scuza-mi expresia tu nu esti obligata sa te culci cu el chiar daca il iubesti si te iubeste,pentru ca esti inca foarte tinerica,si nu simti asta.Un baiat adevarat respecta o fata, o indeamna numai la lucruri bune, ceea ce el nu prea face, pentru ca asa ti-ar zice sa te lasi de fumat, sa incerci sa te intelegi cu parintii tai, eu cred ca el are o influenta negativa asupra ta! Un sfat :inainte sa faci ceva gandeste-te de doua ori inainte sau chiar de 10 ori, pentru ca mai tarziu s-ar putea sa ai de suferit de pe urma faptelor tale! tu nu esti pregatita sa iti incepi viata sexuala se vede pentru ca daca ai fi sigura nu ne-ai mai intreba pe noi, gandeste-te ce vrei sa faci, pentru ca vei mai cunoaste si alti baieti, te vei mai indragosti, nu e ultima ta dragoste el! deci gandeste-te!

| consilierultau001 a răspuns:

Eu zic ca daca nu este de incredere sa nu faci dragoste cu el pentru ca majoritatea baietilor isi bat joc de fete si nu apreciaza virginitatea unei fete. daca tu crezi ca merita... treaba ta... FUNDA?

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru consilierultau001):

Ce sfat mai este şi ăsta? Tu îţi dai seama că nu e o glumă? straight face
Mai vrei şi fundiţă oh go on. Să ştii că aici nu e vorba despre răspunsul câştigător, sau ce ştiu eu..Este vorba despre viitorul acestei fete care urmează să fie distrusă! straight face.Aşa că taci dacă nu ştii ce se întâmplă

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns (pentru consilierultau001):

A scuze am citit greşit laughing

| Pisicutax000x a răspuns:

Fata esti cu capul... fumezi, sex faci la 14 ani! bai la 16 mai zic (asta daca esti fata) ca daca esti baiat na faci sex si gata nu ramai,, insarcinat(a),, Ok infine faci cum vrei tu mai bine il parasesti

| Azµre a răspuns:

Minciuni! Stai in banca ta! joacate cu papusile lasa sexul! si relatiile de doi bani! nici macar nu sti ce e aia iubire!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ne spui noua asta si nu tata-lui tau?

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca noi nu o putem pune in lanturi.Doar tacsu poate asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

just

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa spui ca te certi cu parintii, pentru ca se vede din primele trei randuri aspectul acesta, dar si altele.
Oricum, dupa o partida de sex cu tine, o sa ramaneti toata viata impreuna, dar trebuie sa-l astepti sa iasa din puscarie, pentru relatii sexuale cu minori, unde acolo, e direct mireasa pusa in joc la zaruri, indiferent ca vrei tu ori nu.

Tu n-ai ce face cu viata ta...

| benga94 a răspuns:

Dul acasa sa il cunoasca si parinti tai, sa vada ce ginduri are el, oricum eu zic ca esti cam mica pentru relatii sexuale, el are o virsta il inteleg ii trebuie dar tu esti prea mica, iti trebuie un iubit de 15-16 ani o sa te incelegi mai bine cu el ca sunteti de virsa mai apropiata, eu zic sa iti vezi de treaba ta sa nu iti fie mai rau, nu te certa cu parinti ca ei o sa iti fie mereu alaturi dar de el nu poti fi sigura ca iti va fi alaturi cind o sa ai nevoie, daca faci cum spune el si dupa te lasa? ce faci? ramai cu 1 pe lista, pana la 18 o sa faci lista si mai mare, ca unii nu au ginduri de relatii serioase si nu stiu cit de serioasa ar fi treaba la voi daca tu esti abia de 14 ani, tu mai ai scoala de facut lasa prostiile, daca faci vreun copil? chinue parinti tai el poate pleaca si nu mai stii de el, daca te iubeste ii spui sa mai astepte 1-2 ani daca nu te iubeste sa te lase in pace, gasesti tu baieti ai toata viata inainte.

| PsihinG a răspuns:

Dupa cate vad eu, tu esti cam rebela.
Sfatul meu daca vrei sa-l iei in considerare este:
1) Esti destul de necoapta sa-ti incepi viata sexuala.
2) Paraseste acel antuarj urat
3) Lasa-te de fumat ca iti strica sanatatea, mai ales ca acum esti adolescenta si in organismul tau se produc transformari majore.
4) Parintii tai nu sunt oameni atat de stricti si au dreptate cand spun sa vii cu el acasa, asa ca asculta-i, pentru ca ei te iubesc si iti vor numai binele.
5) Prietenul tau dupa cate vad eu nu prea pare "usa de biserica", asa ca vezi si parerea parintilor tai in legatura cu el.
Te sfatuiesc sa te gandesti f bine ce vrei sa faci cu viata ta, cu viitorul tau.
Daca ti-ai dat seama ca ceva in viata ta nu e in regula, inseamna ca nu esti o cauza pierduta si cu putina vointa te poti schimba si vei vedea cat de bine iti va fi.

| Roxy_6389 explică:

Pff si inca ceva am intrat intr-un anturaj urat imi injur parintii, fumez
crying

| FuckFuckAlexAlex a răspuns (pentru Roxy_6389):

1)Lasate de fumat.
2)Nuti mai infura parinti.
3)Prasestel pe ala cai prea mare.
4)Si ia-ti pe unu de varsta ta.
5)ARATI CA O *****

| Mαdαliηα a răspuns (pentru Roxy_6389):

Uite eu iti spun doar atat. Incearca sa iti asculti parinti pentru ca iti vor binele iar. cu biatul nu fii prostuta :* daca te iubeste cu adevarat o sa atepte pana esti tu pregatita pentru ca esti foarte micuta. Avem aceeasi varsta love struck Ai grija de tine si vezi in ce te bagi pentru ca nu e bine! :*

| Roxy_6389 explică:

El m-a invatat numai de bine mereu imi zice sa nu mai fumez, sa nu ii mai supar pe parintii si mama la cunoscut fata in fata si i-a placut de el si a zis ca e super ok.

| flory6 a răspuns:

Fa ceti spune inima si eu am.14 ani si nu vreau asa ceva ma impac bine cu parinti ei mi-au dat o educatie buna nai fumam si eu pe ascuns dar acum nu mai vreau am ajuns sa fiu ragusita si mereu iti va trebui imbratisarea lor daca iti ceri scuze o sa fie bine si exista 100000de baieti care te plac ai toata viata inainte

| Lorys a răspuns:

Buna Roxy_6389, si eu sunt in aceiasi stare k tine am 13 ani aproape 14 si iubitul meu 18 exact asa sunt si eu k tine crying