| Amalia2305 a întrebat:

Bună,din nou! Sunt confuza. chiar nu stiu ce sa cred si ce sa fac. Este vorba despre iubitul meu( despre care v-am mai cerut niste opinii ieri cred si acum cateva zile. Deci puteti citi intrebarile anterioare pentru a va da seama de cum stau lucrurile.
Dupa ultima cearta ieri ne-am impacat, am vorbit o gramada. Azi insa( fiind si seara de Craciun ) nu am vorbit deloc. Mi-a trimis un sms pe care l-a trimis la toata lista si altceva nimic. Eu una ii scrisesem un mesaj lung,in care se regaseau sentimentele mele pentru el,pe care nu i l-am mai trimis deoarece m-am gandit ca daca el un simplu sms putin mai diferit fata de restul persoanelor din agenda nu a putut sa-mi trimita sau un "Buna! Ce faci?" sau un "noapte buna" sau macar un telefon sa-mi fi dat eu de ce as trimite mesjul?
Il inteleg ca este plecat la munte in vacanta cu familia,insa cred ca ar fi putut sa-si faca si putin timp pentru mime,nu?
Eu sincer nu as vrea sa ma despart de el,nu stiu de ce, dar pur si simplu nu vreau. Stiu si eu ca tot eu pic de "proasta" insa chiar nu stiu ce sa fac.
Help me! Funda!

8 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Oamenii intotdeauna isi fac timp pentru persoanele importante din viata lor. e normal sa te simti asa,pentru ca suntem fete,suntem sensibile. chiar de nu vrei sa te desparti de el, va trebui s-o faci daca tot va continua sa se comporte asa. mai bine sa plangi ca nu-l ai deloc, decat sa plangi ca il ai, dar de fapt nu-l ai(adica k sunteti impreuna dar nu aveti nicio legatura), iar daca te iubeste va incerca singur sa se apropie. lasa-l sa-ti simta lipsa! nu-l mai cauta. Bafta si Craciun Fericit!

| Amalia2305 explică:

Scuze pentru greseli!

| Vix999 a răspuns:

Pai daca deja ti ai inteles statutul si anume cel de "proasta", la ce ne mai intrebi pe noi?
Tu chiar nu iti dai seama ca tu si baiatu asta traiti in doua lumi total paralele? Nu vezi ca nu aveti nimic in comun?

| December a răspuns:

Nu prea pareti sa aveti multe lucruri in comun. Nu prea va intersectati pe unde trebuie. Eu cred ca pe el in doare la basca de tine. Sincer! Nu e exclus sa aiba nici pe altcineva, dar in orice caz nu prea da semne ca te-ar vrea aproapewinking.

| ruddy a răspuns:

Deci din cate am inteles eu, tu esti suparata pentru ca nu ti-o trimis un mesaj mai fain?happy hm cum sa iti zic, baieti (nu toti, dar majoritatea) nu sunt ei prea atenti la lucrurilea acestea marunte, nu cred ca ai vreun motiv de ingrijorare.

| Amalia2305 explică (pentru ruddy):

Nu, sunt suparata pentru ca in afara de acel mesaj( nesemnificativ pentru mine deoarece l-a trimis la toata agenda) alt semn de viata nici ca mi-a dat toata ziua de Craciun. Ma repet, stiu ca este cu familia la munte de sarbatori, insa tind sa cred ca daca vroia isi facea timp macar 5 minute ca sa vorbeasca si cu mine.

| Turok90 a răspuns:

E la munte cu familia, nu la înmormântare. Nu ai de ce să-l întelegi. Cum a trimis mesajul ăla putea să te sune si pe tine un minut măcar. Îi lua chiar mai putin decât să-ti scrie un mesaj separat tie. Oricum nu se pune problema de timp irosit când vine vorba de persoana iubită, mai ales că nu e lângă tine de Crăciun, dar treacă de la noi asta. Băiatul asta încearcă să facă precum Casanova si reuseste, se poartă urât cu tine si tu îl vrei. Apoi ca să te deruteze si să te facă să crezi că-i pasă, se preface gelos si asa mai departe. Eu îti propun altceva. Decât să te mai gândesti de ce e asa, ai gresit sau nu, cu ce dacă da. Mai bine gândeste-te cum te despărti de el. Nu te merită, băietii ca el ajung să facă ce vor din fete ca tine.

| Stonely a răspuns:

Cred ca,, prietenul'' tau are alta iubitica de care tu nu stii.Ar fi bine sa ii lasi putin spatiu sa vezi ce face.Intelegi ce vreau sa zic.Nu mai insista.Dar daca tu nu ii zci nimic si el duap o perioada de timp nu-ti zice nimic atunci poti sa-l lasi in viata lui cu fluturasi si randunele.