| Numaistiucesafac a întrebat:

Buna dragii mei! Am o mica problema.
I-am facut oral prietenului meu. Am inghitit,iar urme de sperma nu au ramas, ci doar saliva din care se vedea. M-am sters putin de pe degete, dar apoi mi-am atins pentru cateva secunde exteriorul vaginului.
Se poate sa raman insarcinata? Nu am atins sperma deloc, dar prietenul meu spune ca pot ramane urme si in saliva.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Repet din nou fiindca probabil s-ar putea ca pana la urma sa fiti in stare sa reusiti ca sa intelegeti ca sarcina se poate forma doar in situatia in care femeia este intruna din cele 5-6 zile fertila a ciclului menstrual in momentul in care sperma ajunge in vagin. Probabil ca acum ai inteles ceea ce ar fi trebuit sa te intereseze in acel moment. Iar probabilitatea ca prin intermediul salivei sa poata fi transferata sperma din gura in vagin dar mai ales prin modul amintit se poate aprecia ca fiind cu totul imposibil. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Saliva poate fi un mediu destul de propice pentru essenta vietii.
Suna cam ciudat ce spui tu - chiar m-a fulgerat dilema daca nu cumva s-a format un grup care se chinuie sa inventeze intrebari ciudate - pentru ca nu are nici o logica ceea ce ai facut tu dupa oral, dar ma rog. un procent de 1 la 10 mii tot poate fi.
Macar ti-a placut ce ai simtit cand venit jetul de ADN si ai inghitit, si gustul?!?

| RAY a răspuns:

E atat de greu de inteles ca trebuie penetrat vaginul si ejaculat in el si fata sa fie la ovulatie?

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramai gravida.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ai inghitit sperma? N-am mai auzit niciodata asa ceva

Cat despre sanse de a ramane insarcinata, nule zic eu.

| Ramboman a răspuns:

Nu.stai liniștită.si prietenul tau e norocos.bravo