| DeeaAndreeaGkCm a întrebat:

Bună, pot sa raman însărcinată daca am atins exteriorul prezervativului in care prietenul meu a ejaculat (am atins prezervativul fiindca l-am legat) iar apoi mi-am atins exteriorul vaginului? Specific ca pe exteriorul perezervativului nu s-a simtit sau vazut deloc sperma iar eu aveam acea secretie cand m-am atins.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod logic, rational si normal, intrebarea ta trebuia sa inceapa prin a specifica daca in momentul respectiv ai fost/erai sau nu in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, fiindca NUMAI/DOAR in acele 4-5 zile exista posibilitatea de a se forma o sarcina.
Astfel ca pentru informarea ta certa si corecta trebuie sa stii ca :
pentru a se putea forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca cele 2 conditii sunt OBLIGATORII si trebuie sa se si produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care sperma ajunge in mod cert in vagin in urma unui act sexual/joc sexual/masturbari care este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Actul sexual/masturbarea poate fi intretinut doar in una sau in toate cele 4-5 zile fertile situate inaintea zilei de ovulatie, sau FIX in ziua ovulatiei cand apare OVULUL in uter si acesta este VIABIL. Este determinat atat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL si poate fi fecundat NUMAI/DOAR in singura/unica zi si anume cea a OVULATIEI de catre un singur spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator asa cum sustin unii agarici ageamii de pe acest site.
2-) Dar chiar si daca este indeplinita prima conditie si anume cea privind o zi fertila chiar si atunci trebuie sa fie indeplinita si cea de a 2-a conditie obligatorie pentru ca sarcina sa poate lua nastere si anume acea confirm careia SPERMA autentica trebuie sa ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN, indiferent de cantitate, in cel putin una din cele 4-5 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual. Fiindca in cazul tau a lipsit cel putin una din cele 2 conditii necesare si obligatorii adica SPERMA, (poate ca si a 2-a conditie de a fi fertila), reiese ca in mod logic si normal formarea sarcinii a fost 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum poti ma sa intrebi asa ceva? Nu vezi cat de ilogic suna ce zici?

| DeeaAndreeaGkCm explică (pentru Adry05):

M.am atins de partea de sus a prezervativului(adica de gura lui) poate ar fi fost sanse sa fi fost sperma acolo...deasta am intrebat

| Adry05 a răspuns (pentru DeeaAndreeaGkCm):

Nu! Logic ca nu! Și chiar să fi fost spermă, te-ai atins LA EXTERIOR, N-AI BĂGAT NIMIC ÎNĂUNTRU, unde ai impresia ca se fecundeaza ovulul? pe clitoris? Serios, pune-ți mâna și citiți să aveți măcar minimu de cunoștințe. Vă începeți viața sexuală și habar n-aveți de niște noțiuni de bază

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti ramane insarcinata din atata lucru.
Dar, data viitoare, lasa baiatul sa arunce prezervativul, fara sa-l mai atingi, ca-i capabil si singur sa si-l scoata de pe sula si sa-l puna intr-un servetel sau hartie igienica, aruncandu-l apoi la cosul de gunoi.

| Crackman a răspuns:

Lol, este de logica toata treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți rămâne.

| Lorennn a răspuns:

Nu poti ramane! Nu sunt sanse sa ramai, nu te mai stresa, odata ce ai atins prezervativul la exterior nu este nicio sansa.