| yasmina17 a întrebat:

Buna tuturor, eu am 15 ani si as vrea sa fac dragoste cu un baiat de 17, vreau s stiu exista vreun risc mare de a ramane insarcinata? baitul fiind virgin. noi am vrea la inceput cateva minute fara prezervativ, dar dupa aia cu... exista riscuri mari de a ramane insarcinata? multumesc :*

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in acre te gasesti tu. Nu uitati, inainte de a face sex fara prezervativ, sa va faceti analizele obligatorii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Şi cu bolile cu transmitere sexuală ce faci? La asta nu te gândeşti pe lângă o sarcină nedorită?
După 18-20 de ani că atunci eşti mai coaptă la minte şi trup.
www.seximux.ro
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Desigur ca sunt sanse destul de mari avand in vedere ca el e virgin si n-o sa se poata abtine prea multhee hee

Protejati-va ca sa nu va doara capul mai tarziu!

| madagascar a răspuns:

Ai rabdare sa mai cresti, nu esti pregatita pentru asta, dar daca ai impresia ca vine sfarsitul lumi si nu mai apuci foloseste macar prezervativul de la inceput pana la sfarsit

Janina
| Janina a răspuns:

Cred ca iti complici viata de la o varsta prea frageda!
Sexul nu e ca un joc, odata ce ai facut asta atrage dupa sine mult mai multe lucruri despre care ar trebui sa te informezi inainte!
Fireste ca exista riscul sa ramai insarcinata!
Gandeste-te pentru ca odata ce ai facut acest pas nu poti sa iei inapoi ceea ce a fost inainte!

| paramore a răspuns:

Voi ati vrea dar mai bine nu mai vreti, nu se face NICIODATA sex neprotejat, dc nu vreti sa intelegeti ca dk se intampla sa ramaneti insarcinate va complicati viata, si nu numai a voastra, a parintilor si a copilului...dk nu vreti cu prezervativ mergi la ginecolog sa iti dea anticonceptionale, dar cum nu toata lumea are posibilitatea sa mearga mai bine cu prezervativul

| paramore a răspuns:

αηjеlιqυе normal ca parintii nu stiu ca dk ar fi stiut nu ne intreba pe noi csf, vb cu mama ei

| Frogie a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti, esti inca la o varsta foarte frageda. Risti sa ramai insarcinata daca nu va protejati, sau mai rau, sa te alegi cu btsm.
Te-as ruga sa nu faci lucrul asta, mai incolo vei regreta! happy

| Frogie a răspuns:

@paramore : Consultatia la ginecolog este gratuita daca iti iei trimitere de la medicul de familie. Dar ea, avand 15 ani, trebuie insotita de unul din parinti. si banuiesc ca ei nu prea sunt in tema de ce doreste ea sa faca.

| εїз a răspuns:

Ai un pic de rabdare sa mai cresti un pic. baiatul nu prea e normal sa fie virgin la 17 ani. deja e o varsta prea mare. eu unu nu mai sunt virgin de la 14 ani. dar daca o faceti fara prezervativ, si se ejaculeaza in vaginul tau, esti insarcinata. ar fi bine sa incepi cu prezervativ.

| ionela_5345 a răspuns:

Intrebare: tu mai esti virgina?happy

| ovidiu_4478 a răspuns:

Cateva minute?laughing El fiind virgin nu cred ca il va tine mai mult 2 minute. Din cate stiu, exista sanse sa ramai insarcinata, as putea spune ca foarte mari... Protejati-va!
Nu sunt deloc uimitoare cazurile cand fete virgine se prezinta cu o sarcina. Chiar si joaca prin atingere a organelor genitale ori cu degetele care au luat contact cu sperma este periculoasa, femeia poate ramane insarcinata pentru ca exista posibilitatea ca unele spermii sa patrunda in vagin si apoi sa migreze spre uter si trompe pana intalnesc ovulul.

| jorjet_6415 a răspuns:

Pai hotaraste`te ori cu copilash ori fara laughing), stai fata mea linistita vedeti de viata de copilarie de tot ce este frumos ca ai timp si pentru SEX. O sa-ti iasa pe nas mai tarziu laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta sa te casotoresti. ce o sa faci dupa casatorie?