| clawdya_8655 a întrebat:

Eu am 22 de ani, iubitul 29. El este plecat in anglia acum. La inceputul relatiei am avut o perioada de cateva zile despartiti deoarece zicea ca eu sunt prea mica si ca el si ar dori un copil(incapatanat om). Dupa m a cautat, ne am impacat. Ne este bine acum. Am stabilit ca vom astepta sa termin facultatea, sa ne realizam si dupa sa vina copilul. El mai are momente cand zice ca mai are putin si face 30 si ca el ar fi trebuit sa aiba copil pana acum(nu a facut asta pentru ca a fost inchis 4 ani). Ma intelege si stie ca mai am de terminat facultatea. Ieri seara vorbeam despre noi, viitor(ca tare complicat ne e viitorul) si m a intrebat ca daca as ramane insarcinata din greseala, ce as face? As avorta sau as pastra copilul? Nu sunt de acord cu avortul in niciun fel. Credeti ca m a intrebat asta cu un scop? Adica eu nu am experienta (nu mi am inceput viata sexuala), el are multa. E posibil cu folosirea unui prezervativ in timpul actului sexual sa raman insarcinata? Adica daca el ar vrea sa raman insarcinata. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Da, destul de clar ce a vrut el sa transmita prin intrebarea respectiva.
Eu consider ca tu meriti ceva mai bun. Are dreptate, esti mai mica decat el. El vrea o familie, copil. Eu zic ca in cazul in care ai doar 22 de ani, practic mai ai timp pentru asa ceva si nu te repezii pentru ca esti tanara si probabil vei regreta.
In locul tau mi-as vedea de tnerete si nu m-as lega cu un tip mai in varsta care tine neaparat ca el acum, in acest moment, urgenta maxima pe el ca vrea copil. Ai putea sa-ti faci prezentul si viitorul mult mai fericit, fara graba pentru ca nu ai de ce, esti tanara, te poti distra si in cele din urma sa dai peste barbatul potrivit care este mai tanar si evident nu te grabeste.
Mult succes.

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Domnisoara tu traiesti vremea studentiei care este o perioada sacra a omului este perioada in care strabati cearsafurile campusului universitar iesi cu fetele in club, cabane, betii in camin...in loc sa te bucuri de tinerete preferi sa fi marioneta unui obsedat care te vrea sluga la cratita si masinarie de copii. trebuie urgent sa te desparti de el! anii tineretii nu ii primesti inapoi! daca ramai bortoasa din greseala FA AVORT

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca TU nu doresti sa ramai insarcinata dar vrea EL, atunci singura solutie sigura si garantata 100% o poti obtine/realiza prin folosirea inelului intravaginal cu hormoni NuvaRing fara stirea lui. Inelul se poate scoate la nevoie chiar si zilnic pentru o perioada de maxim 3 ore fara sa fie afectata protectia contraceptiva. Inainte de a intretine acte sexuale pur si simplu ai putea scoate inelul si sa-l reintroduci in vagin dupa terminarea contactului sexual. Procedand astfel barbatul poate sa ejaculeze in vagin ori de cate ori doreste fiindca este IMPOSIBIL sa se formeze/nasca o sarcina in perioada in care este folosit respectivul inel. Sanatate!

| Holiday a răspuns:

Da, este posibil. E suficient sa intepi prezervativul cu un ac. Nu inseamna ca se va intampla din prima, si fara prezervativ deloc probabilitatea sa ramai insarcinata nu e covarsitoare, trebuie indeplinit un cumul de conditii, dar cu putina perseverenta, pana la urma vei ramane insarcinata daca tine neaparat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu il mai cauta. Ce cretin de 29 de ani care vrea copil iese cu una de 22? Unul foarte mare. Iti nenorocesti tineretea degeaba.

| Kira5854 a răspuns:

Nici nu ati facut sex inca si el deja iti spune ca vrea un copil cu tine? Asta nu da de gandit? Eu cred ca e modul lui de a cere sex...

| SatanLovesYou a răspuns:

Stai putin, dupa ce ti-a spus asa ceva tu te-ai impacat cu el?

Foarte bine. Fii incubatorul lui daca nu ai vointa.

| tileavitali a răspuns:

Claudia, sfaturi de genul esti prea tanara, distreaza-te, avorteaza daca ramai gravida etc. sa nu primesti din astea. Acesti oameni sunt nebuni si nu gandesc ce vorbesc.

Tu ai neaparata nevoie de sfatuire din partea oamenilor cu ceva experienta de viata.

Te sfatuiesc sa-ti cauti un duhovnic bun, la manastire sau din alta parte si lui sa-i spui toate si cu el sa te sfatuiesti, pentru ca viata fara de Dumnezeu ajunge un iad pentru orice om. Numai bine!