| viatafrumoasadartrista a întrebat:

Legat de prima mea intrebare: http://www.TPU.ro/......dimineata/
Astazi, am iesit putin afara, la o plimbare si pe drum cu cine credeti ca ma intalnesc? Cu fostul meu prieten cu care sunt insarcinata, cum a observat burtica mea a ramas socat, si eu i-am,, Da, este exact ce crezi " Si dupa aia m-a luat de mana si m-a dus in noua lui casa, acolo m-a intrebat daca este copilul lui, si eu am zis ca da. Apoi mi-a zis ca nu stie ce sa faca deoarece are prietena, si tocmai a cerut-o de sotie! Va dati seama ca am ramas socata! Am plecat, incepand sa plang! El m-a urmarit pana acasa, iar apoi cred ca a stat in fata usii vreo ora, si totusi mi s-a facut mila sa-l vad ca sta acolo si ma asteapta, l-am poftit in casa, el m-a intrebat ce sa faca, ca el tot pe mine ma iubeste, si acum ca i-am zis ca avem un copil zicea ca parca i s-a infipt un cutit in inima(ciudat raspuns)! Si zice ca el isi doreste copilul, dar nu stie cum sa-i zica prietenei lui adevarul! Eu nu stiu ce sa cred, oare chiar ma iubeste cu adevarat? A, si au mai fost discutii despre bebe, m-a intrebat ce este(e fetita) si multe altele si cu ochii lui surprinzatori parca il iubesc din nou! Oare chiar ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| AngelaRAmona a răspuns:

PRobabil ca atunci cand ti-a zis ca ai ramas insarcinata nu a vorbit serios si vroia doar sa te sperie. Poate si frica ta de a nu avea un copil, a dus la aparitia acestuia.Se vede ca e speriat si intrebarile pe care ti le adreseaza nu le pune din dragoste ci mai mult din frica. ORicum isi da si el seama ca e vinovat de cele intamplate si incearca intr-un fel sa isi rascumpere greselile. Eu zic sa il pui sa rezolve cu prietena lui, explicandu-i situatia sa vada ce parere are si ea...nu sa ii franga aleia inima... fara macar sa stie motivul. Speunei lui sa te sustina cat poate atata material cat si sentimental.Nu e usor sa cresti un copil de una singura.Asa cu el alaturi e mai bine. Daca vezi ca relatia decurge bine, poate va puteti face un viitor impreuna sa puneti de o casatorie mai tarziu.

3 răspunsuri:
| AngelaRAmona a răspuns:

PS : ma bucur ca nu ai ales avortul ci ti-ai acceptat frica.Nu multe fete pot face asta. Bravo tie :*.Sa iti traiasca copilasul :*:*:*

| floryn92 a răspuns:

Asta vei afla cat de curand: va fi nevoit sa aleaga intre tine si actuala lui prietena.

| Miaunet a răspuns:

Ce dragut