| IonutMaran1993 a întrebat:

Eu am o relație de 9 luni și o săptămână, dar în fiecare zi eu și iubita mea ne certăm. Așa a fost de la început. De nenumărate ori ea a vrut sa ne despartim dar am convins-o ca eu chiar țin la ea. Acum, de câteva zile ea tot imi spune ca o enervez, ca s-a saturat etc. Mai multe fete ma plac si ea cand vede ca careva imi scrie sau ceva nu mai vrea sa vorbească cu mine. Toată ziua stăteam cu ea la școala, acasă vorbeam pe fb, seara ne întâlneam sa vorbim. Si ea tot nu ma crede ca o iubesc. La băieți cand o întreaba ceva despre ce fac eu ea spune ca sunt la altele sau ceva de genul de fiecare data, am iertat-o de multe ori pentru ca a greșit si nu mai știut ce sa fac. Păreri?

Fundă!

Răspuns Câştigător
| Fuflet22 a răspuns:

Aici pot sa spun ca ma regasesc si eu. Sunt o fire foarte posesiva si geloasa la fel ca si prietena ta. Se vede ca tine foarte mult la tine si nu suporta ideea de a te vedea cu altele asa ca daca o vrei cu adevarat incearca sa nu mai vorbesti cu alte fete si sa fi doar al ei si va aprecia lucrul acesta. Sper ca te-am ajutat!

| missme99 a răspuns (pentru Fuflet22):

O prostie. Cum adica sa nu mai vorbeasca cu alte fete? Are actuala act de proprietate asupra lui sau cum?
Oricum relatia voastra e toxica. Nu e normal sa te certi zilnic. Nici macar o data la doua zile, nici macar o data pe saptamana. Certurile intr-o relatie trebuie sa fie cat mai rare. Deci clar la voi ceva scartaie inca de la inceput si relatia inca exista doar pentru ca te-ai incapatanat tu sa tii de ea.
Parerea mea e sa o lasi sa se desparta de tine daca asta vrea. Oricum mai devreme sau mai tarziu tot asta se va intampla asa ca...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fuflet22):

Comunista mai esti, doamne fereste rolling on the floor. de ce nu ii pui ceva la ochi pe strada poate are nesimtirea sa se uita dupa o fata.

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Las-o cât încă mai ai nervii necesari. Este genul ăla de înfumurată care nu are încredere deloc în tine și se enervează din nimic.

| BlackheartQueen a răspuns:

Dacă ți-a spus de atâtea ori să vă despărțiți, dacă vă certați iar tu ești singurul care încearcă să remedieze lucrurile, cred că știi și tu răspunsul. Gelozia poate fi doar o scuză pentru despărțire. Acum sincer, dacă doi trei băieți ar vorbi cu iubita ta și i-ar face avansuri tu ai proceda la fel ca ea? Dacă ții la cineva încerci să îl ții lângă tine, nu îl îndepărtezi prin vorbe și comportament. Știu că nu este ceea ce vrei să auzi, dar asta este părerea mea.

| neutrino a răspuns:

Nu mai lupta sa o convingi ca o iubesti. Iubeste-o si atat.

| ywar a răspuns:

Atata prostie mai rar! Eu spun sa o lasi mai moale cu ea si sa te orientezi spre alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil caută motive să se despartă de tine. nu o mai ține cu forța lângă tine. dacă vrea să plece, las-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi de ea cat poti de repede, retardate de genul te omoara cu nevii nu alta. in 5 ani nici nu o sa te lase sa iesi afara din casa, poate da dracu si doar mergi pe langa alta fata laughing

| ONE123456789 a răspuns:

Este o fire geloasa si posesiva prietena ta, din ce ai scris. Daca mereu se incapataneaza sa nu te creada atunci las-o. O persoana care te iubeste iti da si spatiu, libertate mai ales ca aveti 9 luni de relatie. Stiu ca o sa doara, dar sfatul meu este sa te desparti de ea. Nu va merge relatia voastra! Mult noroc!

| Claudia1397 a răspuns:

Parerea mea las.o sa aleaga..nu e ceva normal sa te inchizi si sa vb doar cu ea, sa iesi doar cu ea, cand va plimbati, sa trebuiasca sa tii capul in pamant pentru ca altfel prietena va face crize de gelozie..stie ca mereu te vei intoarce la ea si vei face orice sa va impacati! S-a invatat! Succes!