| dragumaria a întrebat:

Bună! Eu și iubitul meu ne am masturbat reciproc iar pe mana mea am simțit lichidul preejaculator. La câteva minute, eu m-am atins în zona intima cu acea mana, probabil mi am introdus o singura data degetele în vagin. Imediat cum mi-am dat seama, m-am șters în zona intima. Credeți că există șanse sa fi rămas insarcinata?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De 1000 de ori pui aceiasi intrebare ca moșii ăia dementi

| Violleta2022 a răspuns:

Iti trebuiesc 2 conturi de useri, ca sa scrii aceleasi prostii?

| dullcat a răspuns:

Se repeta intrebarea.

| sammie a răspuns:

Da, ai șanse.

| Robert2526 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa ramai insarcinata

| FindMyName a răspuns:

Bună, șansele ca să rămâi însărcinată sunt cum mici, dar nu imposibile! Nu vreau sa te sperii, totuși tot este o spermă și acest lichid, și știi bine deodată ce sperma are contact cu vaginul, sunt șanse de a rămâne. Și că să nu spui ca mint, am copiat de pe un link pe google, pe scurt, răspunsul la întrebarea,, asadar, poti sa ramani insarcinata cu lichidul preejaculator?"
Raspunsul este: cel mai probabil nu, sansele fiind infime. Cu toate acestea, chiar daca sunt foarte putine cazurile in care sperma patrunde in lichidul preseminal, in momentul cand se intampla, este posibil sa te trezesti cu o sarcina. Nu poti sa traiesti bazandu-te pe ideea "Nu mi se va intampla tocmai mie". Cum paza buna trece primejdia rea, evita contactul neprotejat daca nu ai in plan intemeierea unei familii si, foarte important, nu uita ca prezervativul este singurul care te protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala. Nu renunta la el pentru a-ti face o placere de moment si nu ceda in fata insistentelor partenerului daca tu nu esti pregatita!
Știu că doar v-ați masturbat, nu ați făcut și sex, dar dacă ai spus că ti-ai dat seama rapid și te ai șters...nu știu ce sa zic, nu cred eu ca ai rămas însărcinată, dar șanse nu sunt imposibile! Ai putea dupa 21 de zile sa faci un test de sarcină, pentru liniștea ta!