| Andreeaioana20 a întrebat:

URGENT sad
Am o întrebare și m-ar ajuta enorm dacă mi-ar răspunde cineva...
Azi dimineață am avut un moment mai intens cu iubitul meu, în sensul ca ne-am excitat reciproc cu mana, eu fiind deasupra lui. El purta chiloți și pantaloni scurți, eu doar chiloți. La un moment dat, el și-a dat drumul în timp ce eu îl stimulam (lichid preejaculator), dar toate aceste lucruri au fost făcute deasupra lenjeriei și a pantalonilor, nu direct pe piele. Am simțit cumva un pic umed în zona și m-am oprit, probabil de la lichidul preejaculator. Nu am avut contact direct dintre mana și penis, ci totul s-a facut pe material textil, iar mana a fost uscata, însă mă tem de un lucru: am fost imediat sa fac un dus și fără sa îmi dau seama, m-am spălat cu aceeași mana cu care l-am și excitat pe el, fără a ma spala înainte cu apa și săpun, ci doar cu apa. Abia după mi-am dat seama...
Întrebarea mea este: exista vreo șansă de a rămâne însărcinată în aceste condiții? Stiu ca in mod normal nu este posibil, mai ales ca nu am atins lichidul efectiv cu mana, insa mi-e teama ca nu cumva, prin absurd, atunci cand lichidul a trecut putin prin material, doar umezindu-l, sa se fi transferat si pe mana mea cand am atins (chit ca mana mi-am simtit-o uscata). Mentionez ca nu am simtit lichidul ca fiind unul vascos, ci pur si simplu doar un pic umezit materialul, acest lucru fiind si vizibil. Nu a existat contact sexual, ci doar aceasta stimulare reciproca, deasupra hainelor, iar contactul direct cu lichidul nu s-a produs. Intre aceasta faza si pana la duș au fost maxim 5 minute. Ciclul meu menstrual este unul neregulat, intre 31-34 de zile, iar menstruatia mi s-a terminat ieri, 23 iulie, incepand pe data de 18 iul (deci ar fi a 7a zi a ciclului menstrual).

Va rog, sunt nelinistita din aceasta cauza... Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai fetita, tu nu ai mai mult de 13-14 ansiori daca esti total incapabila sa stii un proces atat de normal al reproducerii intre umani, ca sarcinile nu se produc prin chiloti si copii nu-i aduce barza.

Lasati joaca cu organele sexuale, ca ramai gravida fara sa ai habar si aduci numai necazuri parintilor!

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

Era pur și simplu o întrebare pe care puteați sa o ignorați cu succes dacă vă "aprinde" atat de tare subiectul. happy E mai ușor să aruncam cu noroi în necunostinta de cauza, dacă exista sau nu traume în legătură cu subiectul asta și sa facem niște supoziții total eronate despre o persoana. Totusi, vă mulțumesc că v-ati luat din timpul prețios pentru a-mi răspunde la o întrebare despre un subiect față de care sunt "total incapabila", după spusele dvs.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Sunt aici sa va facem educatie, daca parintii vostri nu au facut-o acasa, fiindca nu-i normal sa te apuci de sex in situatia cand nici nu ai habar pe unde se face si ce riscuri aduce practicarea lui, la anisorii astia atat de mici.

PS Nu sunt copil, sunt femeie in toata firea si mama totodata.

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

De unde supozitia ca am 13-14 ani? Sunt majora, daca acest detaliu era imperios necesar pentru deslusirea situatiei. Din nou, e mai ușor să aruncam cu noroi, fara sa stim daca persoana in cauza este asa in urma unor traume sau evenimente neplacute. "Sunt aici sa va facem educație" - nu se face asa, jignitor. Puteți răspunde linistita altora, daca tot ce faceți este sa fiți agresiva în limbaj. Educația nu se face cu pistolul la tâmplă și cu transmiterea unui sentiment de vinovăție. happy O zi buna!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Mai fetita, daca erai majora ai fii stiu pana la anii astia cum se fac copii, ori tu nu ai habar, probabil ca esti inca la scoala generala, daca nu ai ajuns inca la lectia de la ora de biologie despre "reproducere umana", unde se exlica procesul de reproducere.

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

O sa opresc aici discuția cu dvs, ca nu duce nicăieri si chiar nu am chef sa stau sa explic cat de gresita e abordarea din partea dvs. Daca voiati sa raspundeti la intrebare, ok, daca nu, scrollat mai departe si toata lumea e fericita. Spor în viata!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Fetita, iti recomand cu tarie sa pui mana serios pe anatomia de clasa a VII_a, unde se descrie clar pentru anisorii tai cum se intampla reproducerea la umani si cum se intampla sa ramai gravida (insarcinata) si mai ales unde creste copilul si pe unde iese, dupa 9 luni de gestatie.

Sexul oral, anala sau cu sperma intinsa pe corp NU duce niciodata la sarcina, dar poate duce la infectii cu boli sexuale, daca barbatul cu acre ai avut sex sau masturbare, a mai facut sex neprotejat inainte, cu alte femei.

Ia de invata ca nu-i rusine, dar este al naibii de rusine sa pretinzi ca esti majora si tu sa nu ai habar nici macar UNDE si CUM se poate ramane gravida!

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

O zi buna! Și sper ca e ultimul mesaj de la dvs pentru întrebarea mea. Sănătate maxima, ca aveți nevoie!

| Violleta2022 a răspuns:

Am salvat aici intrebarea ta, pentru posteritate:

"acum 9 ore | Andreeaioana20 a întrebat:

URGENT
Am o întrebare și m-ar ajuta enorm dacă mi ar răspunde cineva...
Azi dimineață am avut un moment mai intens cu iubitul meu, în sensul ca ne-am excitat reciproc cu mana, eu fiind deasupra lui. El purta chiloți și pantaloni scurți, eu doar chiloți. La un moment dat, el și a dat drumul în timp ce eu îl stimulam (lichid preejaculator), dar toate aceste lucruri au fost făcute deasupra lenjeriei și a pantalonilor, nu direct pe piele. Am simțit cumva un pic umed în zona și m-am oprit, probabil de la lichidul preejaculator. Nu am avut contact direct dintre mana și penis, ci totul s-a facut pe material textil, iar mana a fost uscata, însă mă tem de un lucru: am fost imediat sa fac un dus și fără sa îmi dau seama, m-am spălat cu aceeași mana cu care l-am și excitat pe el, fără a ma spala înainte cu apa și săpun, ci doar cu apa. Abia după mi-am dat seama...
Întrebarea mea este: exista vreo șansă de a rămâne însărcinată în aceste condiții? Stiu ca in mod normal nu este posibil, mai ales ca nu am atins lichidul efectiv cu mana, insa mi-e teama ca nu cumva, prin absurd, atunci cand lichidul a trecut putin prin material, doar umezindu-l, sa se fi transferat si pe mana mea cand am atins (chit ca mana mi-am simtit-o uscata). Mentionez ca nu am simtit lichidul ca fiind unul vascos, ci pur si simplu doar un pic umezit materialul, acest lucru fiind si vizibil. Nu a existat contact sexual, ci doar aceasta stimulare reciproca, deasupra hainelor, iar contactul direct cu lichidul nu s-a produs. Intre aceasta faza si pana la duș au fost maxim 5 minute. Ciclul meu menstrual este unul neregulat, intre 31-34 de zile, iar menstruatia mi s-a terminat ieri, 23 iulie, incepand pe data de 18 iul (deci ar fi a 7a zi a ciclului menstrual).
Va rog, sunt nelinistita din aceasta cauza... Multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!"

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

Calmati-va, atat spun. Sunteți femeie în toată firea și aveți mintea unui copil de 5 ani, suferind de lipsa de atenție. Limbajul lasa de dorit. Din nou, și asta chiar e ultimul mesaj, sănătate maxima, ca aveți nevoie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Constat ca esti si obraznica... cu atitudinea asta.

Du-te de te culca, ca esti obosita si nu stii ce vorbesti.
la ansiorii astia ai nevoie de odihna de noapte fetita, ca sa poti invata si asimila cunostinte.

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

Eu? Obraznica? Eu zic sa va măsurați, în primul rand, cuvintele și respectul, pentru ca pana acum v-am vorbit chiar frumos și fara sa va jignesc. În al doilea rand, învățați sa scrieți și corect gramatical, ca tare doare pentru unii capitolul ăsta. În al treilea rand, luați aminte ca aici este o platforma, un spațiu online în care oricine poate veni sa caute ajutor, indiferent de situație, iar alegerea aparține fiecărui utilizator dacă vrea, intr-adevar, sa ajute persoanele care pun întrebări aici. Din moment ce dvs, din ce am mai văzut și la alte întrebări, doar răspundeți pe un ton superior, ofensator și jignitor pe alocuri, nu rămâne decât sa va căutați de viata în alta parte și sa ne lăsați pe noi, ăștia "incapabili", sa ne descurcam, ca sigur nu murim în lipsa dvs. happy Mulțumesc pentru răspunsurile de pana acum, dar deja discuția a degenerat intr-o cu totul alta direcție decât topicul întrebării, fără niciun sens și rezultat, cu tenta jignitoare și ofensatoare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioana20):

Du-te de te culca fetita, ca iar bati campii!
Somn usor!

| Andreeaioana20 explică (pentru Violleta2022):

Asemenea! :*

| mihai69 a răspuns:

Nicio șansă.

| Emilian65 a răspuns:

Din cele spuse de tine, șansele de a ramane gravida sunt minime, spre zero.

| VoidEternal a răspuns:

Copiii ăștia nu se fac chiar așa... Nu, zero șanse de sarcina.

| KingOoO a răspuns:

Sunt un baiat de peste 25 de ani, mda, virgin. Dar cum sa pui asa intrebare? Cati ani aveti?

Normal ca NU exista nici o sansa. Nici daca te spalai cu sperma lui, sansele nu erau mai mari de 5%.

Ce naiba? Stiu eu care nu am avut in viata mea femeie si puneti voi intrebarile astea?