| ioannnamaria12 a întrebat:

Bună! Eu și iubitul meu ne am masturbat reciproc iar pe mana mea am simțit lichidul preejaculator. La câteva minute, eu m-am atins în zona intima cu acea mana, probabil mi am introdus o singura data degetele în vagin. Imediat cum mi-am dat seama, m-am șters în zona intima. Credeți că există șanse sa fi rămas insarcinata? Menționez ca atunci când mi am introdus degetele în vagin, eram uscata pe mâini și între timp mai atinsesem și alte obiecte.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai ionica draga, 12?
Ala nu-i lichid preejaculator, ci sperma, ca acela iese dupa masturbare din penisul baiatului.

| ioannnamaria12 explică (pentru Violleta2022):

Am 18. El nu și a dat drumul, lichidul acela l am simțit la început. Deci, sunt șanse de a fi însărcinată?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioannnamaria12):

Poate ai 12-13 ani dar nu 18, ca nu poti sa fii atat de proasta incat sa crezi ca poti ramane insarcinata cu degetele bagate in pasarica.

| ioannnamaria12 explică (pentru Violleta2022):

Nu, dar ma sperie gândul și îmi fac tot felul de idei, de aceea am vrut sa cer și părerea altcuiva. Ma gândeam sa nu existe posibilitatea de la acel lichid, chiar dacă eram uscata pe mana

| ioannnamaria12 explică (pentru Violleta2022):

Am explicat destul de clar faptul ca pe mine m-a speriat ideea pentru ca simțisem lichidul pe mana.

| ywar a răspuns:

Auzi, da fl@ci la savarina, ai? Poate se opreste laptele in ei.zic si eu.

| FindMyName a răspuns:

Pe celelalt cont te chema dragumaria...

acum 3 ore | dragumaria a întrebat:
Bună! Eu și iubitul meu ne am masturbat reciproc iar pe mana mea am simțit lichidul preejaculator. La câteva minute, eu m-am atins în zona intima cu acea mana, probabil mi am introdus o singura data degetele în vagin. Imediat cum mi-am dat seama, m-am șters în zona intima. Credeți că există șanse sa fi rămas insarcinata?

Și ti-am scris așa:
Bună, șansele ca să rămâi însărcinată sunt cam mici, dar nu imposibile! Nu vreau sa te sperii, totuși tot este o spermă și acest lichid, și știi bine deodată ce sperma are contact cu vaginul, sunt șanse de a rămâne. Și că să nu spui ca mint, am copiat de pe un link pe google, pe scurt, răspunsul la întrebarea,, asadar, poti sa ramani insarcinata cu lichidul preejaculator?"
Raspunsul este: cel mai probabil nu, sansele fiind infime. Cu toate acestea, chiar daca sunt foarte putine cazurile in care sperma patrunde in lichidul preseminal, in momentul cand se intampla, este posibil sa te trezesti cu o sarcina. Nu poti sa traiesti bazandu-te pe ideea "Nu mi se va intampla tocmai mie". Cum paza buna trece primejdia rea, evita contactul neprotejat daca nu ai in plan intemeierea unei familii si, foarte important, nu uita ca prezervativul este singurul care te protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala. Nu renunta la el pentru a-ti face o placere de moment si nu ceda in fata insistentelor partenerului daca tu nu esti pregatita!
Știu că doar v-ați masturbat, nu ați făcut și sex, dar dacă ai spus că ti-ai dat seama rapid și te ai șters...nu știu ce sa zic, nu cred eu ca ai rămas însărcinată, dar șanse nu sunt imposibile! Ai putea dupa 21 de zile sa faci un test de sarcină, pentru liniștea ta!

| ioannnamaria12 explică (pentru FindMyName):

Pe acel cont nu știu de ce nu mergea sa îți răspund la comentariu, de aceea mi-am făcut altul. Voiam sa îți răspund și sa spun ce am adăugat și aici, ca eram uscata pe mana și ca atinsesem și alte obiecte între timp. Crezi ca dacă eram uscata pe mana, sunt șanse de a rămâne insarcinata?

| FindMyName a răspuns (pentru ioannnamaria12):

Așa nu poți rămâne, pentru că odată ce lichidul este uscat, si spermatozoizii sunt morți..chiar dacă îl umezești din nou, nu reînvie! Nu poți păți nimic happy

Spermatozoizii pot trăii 3-5 zile dacă se afla într un mediu umed și cald, atât. Dacă au stat pe uscat(adică sperma e uscata) nicio șansă. Deci stai liniștită

| ioannnamaria12 explică (pentru FindMyName):

Eu l-am masturbat pe el, aveam acel lichid pe mana de la începutul actului. Apoi, el m-a masturbat pe mine, timp în care eu atingeam și alte lucruri, cum ar fi canapeaua, pe el. Apoi, din ce îmi amintesc, m-am uitat câteva minute pe telefon și după mi am introdus degetele în vagin, uscata pe mâini fiind, iar când mi-am dat seama, m-am șters în zona intima.

| FindMyName a răspuns (pentru ioannnamaria12):

Pai da, deodată ce sperma e uscata și spermatozoizii sunt. Deci nu ai de ce sa te sperii, nu ai rămashappy

| ioannnamaria12 explică (pentru FindMyName):

Nu știu exact cât timp trecuse de când simțisem lichidul pe mana și pana în momentul când mi am introdus degetele în vagin, dar cum am spus, mai atinsesem și alte obiecte și în momentul ala nu mai aveam mana umeda.