| anonim_4396 a întrebat:

eu si prietenul meu suntem impreuna de 3 luni...credeti ca ar fi bine daca mi-as incepe viata sexuala la 14 ani?

Răspuns Câştigător
| Monnni a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa mai astepti...stiu ca asta o auzi foarte des, dar eu vorbesc din propria experienta, si eu la 14 ani puteam sa imi incep viata sexuala, dar am preferat sa astept, si acum sunt foarte fericita de decizia pe care am luat-o.
Iti spun asta ca si cum i-as spune prietenei mele cele mai bune happy cel mai bine e sa astepti, sa implinesti macar 16-17 ani pentru ca atunci vei fi destul de matura sa iti dai seama ce e mai bine. iar daca prietenul tau nu e de acord cu decizia ta, de a mai astepta, atunci ai sa-ti dai seama ca el vrea de la tine doar sex. succes happy

16 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuu!

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaMarry a răspuns:

Sigur ca nu!
E mult prea devreme. Esti doar un copil. Plus ca dupa 3 luni e mult prea devreme.
Relatiile sexuale inainte de 17 ani si jumatate cresc riscul de a face cancer de col uterin!

| nesuferit a răspuns:

Beatrice cat vrei pe ora? faci oral?

| BiuL a răspuns:

Nu.

| Dyutzza a răspuns:

Buna! In primul rand, cred ca este prea devreme pentru acest pas deoarece corpul este in plina dezvoltare iar varsta cea mai potrivita ar fi dupa 18 ani. In al doilea rand, trebuie sa fi constienta sau sigura de sentimentele pe care el ti le poarta deoarece dragostea trece prin stomac si uneori suntem tentati sa luam decizii inconstiente presati de anumite impulsuri pe care mai tarziu le regretam dar e prea tarziu... Dupa opinia mea ar fi bine sa mai astepti sa cunosti mai bine persoana de langa tine fara sa te grabesti... gandeste-te ca ai toata viata inainte!

| Tiby a răspuns:

Nu, nu ar fi bine. in primul rand pentru ca sunteti impreuna de un timp relativ scurt, astfel ca nu il cunosti destul de bine incat sa ai relatii intime cu el. mai ai destul timp, nu te grabiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar ca nu e bine.mai asteapta ca o sa ai timp destul

| CausingCatastrophy a răspuns:

E atat de greu sa rezisti si tu macar pana la 16 ani? Frate ce naiba, de unde obsesia asta, plus ca sunteti de doar 3 luni impreuna, unii parca nu gandesc, mai asteapta, daca ii dai totul pe tava, o sa se foloseasca de tine.

| YourCupidon a răspuns:

Nu..nu..nu,macar 16 ani sa ai.dar 4? in nici un caz

| sandra94 a răspuns:

Nu nu fa prostia asta mai tirziu o sa regretiiiiii (te rog eu nu fa asta o sa regreti mult iti spun eu din propria experienta)

| xJully a răspuns:

Cu siguranta, NU!

| gargarita21 a răspuns:

Nu crd ca trebuie noi sa spunem daca e timpul sa iti incepi viata sexuala sau nu..asta trebuie sa simti tu...nu trebuie sa iti incepi viata sexuala doar cu gandul ca daca nu o faci te va parati...tu gandeste-te de 10 ori inainte sa iei o decizie

| Bulinaaaaaaaaaaa a răspuns:

Doar 3 luni, si 14 ani. Nu e bine.