| AlexzMkD a întrebat:

eu sunt in afara tarii(Anglia).Si plac o fata.Vorbesc cu ea,vorbim de teme,subiecte "inteligente",ne jucam,dar rar As vrea sa stiu: Eu cand am ore cu ea,vorbim,etc...dar cand imi aduc aminte de Romania(nu e ceva de discutat,am avut un trecut in care nu vreau sa mi-l amintesc,cu o fata)ma fac palid si arat ca unu din vampirii aia din Twilight.Cand imi amintesc ca o plac,mi se ridica parul pe mine si incep sa nu mai vorbesc cu ea(nu stiu de ce).spuneti-mi o solutie cum s-o abordez(Sunt clasa a 8-a)

7 răspunsuri:
| FataFaraSentimente a răspuns:

Nu prea am inteles situatia ta, dar voi incerca sa te ajut, vorebeste cu ea despre diferite teme care ar puteao interesa, cere-i ajutor la teme, acorda-i cit mai multa atentie, dar nu incit sa o enervezi cu atentia ta prea maxima big grin, daca ti-e mai greu sa-i vorbesti ce simti in fata, scrie-i printr-un mesaj ca o placi. Incerca sa fii mai increzut in sine cind vorbesti cu ea, din cind in cind fa-i complemente, zii cit de bine arata azi s.a.m.d. Atentia si sinceritatea conteaza cel mai mult tine minte. Sper ca te-am ajutat...Bafta!

| AlexzMkD explică (pentru FataFaraSentimente):

Mersi...dar i-am trimis cerere de prietenie pe faceboook si tot nu mi-a acceptat cererea de peirenie happy

| FataFaraSentimente a răspuns:

Recurge dar la alt plan, si nu te da batut, si daca te respinge de foarte multe ori atunci las-o, pentru ca nu ar avea sens sa cuceresti pe cineva caruia nu ii esti pe interes.

| AlexzMkD explică:

Va roog repede

| AlexzMkD explică:

Cinevaaaa? Va roog! dau funda!

| PaCiFiSt a răspuns:

Povestestei ce s-a intamplat descarcate. ea te va intelege si te va ajuta sa uiti...

| AlexzMkD explică (pentru PaCiFiSt):

Nu e asta, este doar ca atunci cand imi amintesc ca PE EA o plac, efectiv ma blochez