| numele2 a întrebat:

Fetelor, care este baiatul ideal pentru voi?

Răspuns Câştigător
| AndraRox a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "baiat ideal" pentru ca orice fata are printul ei...
Pentru mine, baiatul ideal este cel cu care pot sa vorbesc orice, cel care stie sa ma respecte, sa ma iubeasca si sa ma faca sa ma simt ca o printesa in prezenta lui. Desi majoritatea oamenilor spun ca nu conteaza fizicul, eu pun accent si pe acest aspect. Dar este adevarat ca frumusetea fizica nu este la fel de importanta ca sufletul si oricum fiecare om este frumos in felul lui.
*Legat de fizic, mereu mi-au placut baietii bruneti cu ochii albastrii laughing
Un baiat nu poate fi ideal decat daca are langa el fata idealawinking

| BananaSuparata a răspuns (pentru AndraRox):

M-ai gasitlaughing)

| AndraRox a răspuns (pentru BananaSuparata):

Esti brunet cu ochi albastrii? rolling on the floor

| BananaSuparata a răspuns (pentru AndraRox):

Dalaughing

| AndraRox a răspuns (pentru BananaSuparata):

Perfect... laughing

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Discriminezi lumea pe TPU poate raspunde oricine

femeia apreciaza urmatoarele
1banii
2 banii
3 banii
si tot asa, daca nu ai banii visezi la ele, nu visa ca sta cu tine din iubire lasa visele priveste realitatea

| RuxandraBianca a răspuns (pentru RAY):

Asta nu e adevarat. daca tu ai intalnit numai d-astea e problema ta. e adevarat ca e mai greu sa gasesti in zilele astea o fata sau un baiat mai special, dar daca cauti gasesti.

| RAY a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Spune-le asta la fetele cu care am avut ocazia sa le intarnesc, cand am sa gasesc am sa cred, pana atunci raman la convingerea ca fetele nu iubesc si au doar interese materiale

| Exilee a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Cum nu este adevarat? Tu stii cate femei si-ar vinde trupul pentru niste amarate de bancnote? Te inseli amarnic.
Saracia naste monstrii. Deja cand esti sarac, si esti stapanit de aceasta ''faima a banului'', ai da orice pentru acesta, numai poti percepe realitatea de cosmar.
Deja, banul este prapastia dintre demnitate, increderea si nadjedea in Creator ( adunand comori ceresti si parasind cele pamantesti) si patima desfraului.

| Exilee a răspuns (pentru RAY):

Ray.sunt sigur ca exista si persoane care traiesc pentru iubire, si nu dupa urma ''robiei'' banului. Norocosi trebuie sa fie aceia care sunt iubiti de fete fara a se gandi la bani.

| RAY a răspuns (pentru Exilee):

Posibil sa fie desigur

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Sincer, cred ca asta cu banii e o scuza a deceptiilor tale.
1. Banii sunt consecinta fireasca a inteligentei. Este destept-ai bani. Simplu.
2. E vina voastra, pentru ca sariti repede cu "cadoutul". Nicio fata nu-ţi baga mana in buzunar. Tu singur ii dai. Pe sistemul "iti dau o ciocolata, numai accepta-ma". Daca ati avea orgoliu, nu ati proceda asa
3. C.rul perfect si tatele vin la pachet cu pretentiile materiale. Vrei pitipoanca, dupa care sa le curga tuturor balele, atunci sari cu banul.
4. Da, ma uit la bani, pentru ca nu.mi place sa intretin toti trantorii. Si ca mine sunt multe. Nu cred ca ar trebui sa fim acuzate de materialism.

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Sincer, cred ca asta cu banii e o scuza a deceptiilor tale.

posibil sa ai dreptate chiar daca adevarul doare eu il accept raluca nu fug de el

1 chestia asta poate fi explicata stiintific asta se regaseste la multe specii de mamifere cred ca pshiologic e ca cand daruiesti ceva cuiva ca sa o poti manipula, controla sau pentru a ajunge unde vrei, dar asta nu-i ceva rau a face cadou unei persoane care o placi si vezi ca merita acel cadou, multi dau cadou pentru ca sa faca sex exact ca cimpanzeii

2 da ai dreptate

3 draga mie nu-mi place sa numesc o fata piticoanca fiecare avem dreptul sa traim, pentru mine o femeie inseamna mult mai mult ca cea ce vad la tv

4 desigur fara banii nu poti trai sunt de acord cu asta, n-am spus-o in sens rau ca femeile sunt materialiste e un adevar, nu vad de ce un adevar inseamna ceva rau

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Pai si baietii sunt materialisti si "vanatori de zestre". Ce e rau in asta?happy

| RAY a răspuns (pentru raluk27):

Cu toti suntem si nu vad nimic rau in asta, dar e bine sa recunoastem asta

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Raspunsurile tale de mai sus aveau alta conotatie. Si nu tocmai pozitiva. In finehappy

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

De fapt creierul pune stapanire pe tine, nu mai ia in considerare respectul, demnitatea, vrea doar sa supravietuiasca, dovada ca cel despre care vorbesti, iar, nu exista.

| RuxandraBianca a răspuns (pentru Exilee):

Mai, eu nu stiu ce fete ati cunoscut voi, dar va zic ca nu toate sunt asa, si va spun asta pentru ca EU nu sunt asa! e adevarat ca sunt multe fete cum le-ati descris voi, dar exista si fete diferite.

| AndyLavy a răspuns:

Iubitul meu.mi-am dat seama atunci cand l-am cunoscut.

| mihnea123abc a răspuns (pentru AndyLavy):

Si cum stim noi cum arata el

| AndyLavy a răspuns (pentru mihnea123abc):

Pai intrebarea a fost care este, nu cum arata.

| AndraRox a răspuns (pentru AndyLavy):

Nu. Intrebarea viza sa descrii baiatul ideal pentru tine. Daca te-ai uita putin pe raspunsurile celorlalti ai intelege ca ne referim la calitati, nu ne "laudam" cu iubitii nostri... laughing

| AndyLavy a răspuns (pentru AndraRox):

Nu am de ce sa ma uit peste raspunsurile celorlalti. Intrebarea este "care" nu cum, lasa loc de interpretare, deci se putea raspunde in amebele moduri.

| AndraRox a răspuns (pentru AndyLavy):

Exact: "care" nu "cine". Dar ok, intelegi cum vrei.

| lolylolypops a răspuns:

Baiatul ideal este cel care stie sa ma faca sa ma simt iubita, protejata, frumoasa! Este cel care ma alinta si imi este alaturi atunci cand am nevoie de el si cel care daca gresesc nu-mi ia apararea si imi da un sfat bun pentru a nu mai repeta greseala facuta! Baiatul ideal trebuie sa aiba un suflet mare, dar asta nu inseamna ca poate fi urat, totusi ar trebui sa aiba si cateva calitati fizice:sa fie frumos sau macar simpatic, sa aiba muschi!tongue si ar trebui sa aiba si ceva in cap!

| RuxandraBianca a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search
ciudat ca inainte sa stiu de el, baiatul ideal arata exact la fel

| NoNameexd a răspuns:

Pff,baiat ideal? Toti sunt perfecti la inceput,adica depinde. In general la varsta care-l gasesti.Te poti insela,iti promite marea cu sarea,si de fapt te lasa balta si pleaca. Baiatul ideal, este cel care te iubeste asa cum esti, indiferent de situatie, si chiar daca nu poate, macar incearca sa te inteleaga.Am zis pe scurt, insa in zilele de azi, nu prea mai gasesti asa ceva.