| jaqueline94 a întrebat:

Iau anticonceptionale logest de 5 zile și azi am început sa iau calciu-magneziu-zinc-seleniu-mangan + vitamina D3. Acestea interacționează in vreun fel cu logestul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In afara unor antibiotice foarte puternice dar si acelea doar daca sunt administrate pe o perioada mai mare de 7-10 zile, nici un alt medicament, suplimente sau vitamine, NU interactioneaza si NU afecteaza activitatea hormonilor existenti in pastilele AC. In consecinta poti folosi fara nici-o teama in paralel cele 2 tipuri de pastile fiindca protectia contraceptiva nu va fi deloc afectata. Multa sanatate!