| Anonimul6763 a întrebat:

Buna,imi place de o fata cu care m-am cunoscut acum o saptamana cu ea si pe mess vorbesc si cand o vad in realitate abia o salut. Ce sa fac? As vrea sa mai astept o luna sa vorbesc cu ea pe mess si sa o intreb daca vrea sa iasa afara cu mine, dar imi este frica sa nu ma refuze si la toamna sa ii spun ca o plac. P.S:ea e mai mare decat mine cu doi ani si acum 2 zile m-a intrebat ce fel de fete imi plac, ca i-am zis ca una ma place si ca e urata...

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Mai bine nu amana atata, poate intre timp o sa isi gaseasca deja pe altcineva. daca chiar iti place ai putea sa o inviti de pe acum in oras, nimic special, doar o iesire ca intre amici pentru a va cunoaste. ai sanse sa te apropii de ea mai mult asa iar apoi dupa o perioada de timp o inviti la o intalnire si ii spui ca o placi tongue

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie-i direct da n-o chema afara din prima, vorbiti si daca merge totul ok peste cateva zile o poti intreba daca vrea sa iesiti. Sau daca e vreun context potrivit o inviti atunci.

| Anon31241212 a răspuns:

Eu cred ca te place! Lasa emotiile si fa ti curaj si spune i. Iesiti in oras, petrece ti timp impreuna. Mult succes!

| Anonym27 a răspuns:

Dece sa mai aștepți o lună, spune-i dacă vrea să iasă la un suc ca prieteni și mai chiemi o prietena și un prieten cu voi și pe urma mai ieșiți de vreo 2-3 ori și o întrebi dacă vrea să iasă la o întâlnire cu tine ce e atât de greu