| bobo450 a întrebat:

Imi place de o fata si cred ca si ei ii place de mine, dar nu sunt foarte macho. Nu sunt bogat dar nici sarac, nu sunt urat dar nici Brad Pitt, nu sunt prost dar nici geniu(8, 30 media), insa sunt c-am slabut. Sunt potrivit. Cum sa abordez o fata, sa fac rost de o prima intalnire si sa fie mai mult de cat o prietena? Am avut multe ocazii dar nu am reusit sa ajung la sanse de iubire.

Răspuns Câştigător
| xGabriela a răspuns:

Pai, ai putea incepe sa vorbesti cu ea. Sa va imprieteniti, sa o faci sa rada, dar sa nu fii foarte insistent, fiindca e ...ciudat.Pe urma o intrebi daca i-ar placea sa iasa cu tine la un film, picnic, plimbare cu bicicletele etc. Acolo, din nou, trebuie sa o faci sa rada, sa o intrebi lucruri despre ea ( fetelor le place sa vorbeasca despre ele ), dar din nou, sa nu exagerezi cu intrebari idioate. Trebuie sa o faci sa se simta relaxata, comfortabil, deoarece, atunci cand o fata iese cu un baiat, de obicei, vrea sa se simta cat mai comfortabil, fiindca sunt unele momente cand se aseaza o liniste ciudata, in care niciunul nu mai stie ce sa zica, si incepeti sa va uitatii unul la altul, rugandu-va ca celalalt sa spuna ceva. Pe urma, o poti intreba daca vrea sa o conduci acasa. Daca zice ca da, o conduci, iar cand ajungeti in fata casei/blocului ei, o poti intreba daca s-a simtit bine... daca zice ca da si incearca sa prelungeasca minutele, nevrand sa intre in casa, te poti apleca USOR, incercand sa o saruti. Daca vezi ca se apleaca si ea in fata, inseamna ca si ea vrea. Prima intalnire conteaza mult, deci, noroc. Sper ca te-am ajutat cat de cat happy. Funda?

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Pentru că ai încercat cu toate care ți-au ieșit în cale.
Caută o fată care să merite, cunoaște-o și fă-o să prindă încredere în tine.

Apoi, vezi dacă se poate mai mult.

| TTTeofiLLL a răspuns:

Iti zic sa nu te imprietenesti prea tare cu ea incearca sa o abordezi cat mai repede ca daca trece vreo 2-3 luni ca simpli prieteni apoi crede ca esti ca un frate mai mare/mic si nu vei mai ajunce la ea.

| CrisuCrisuletz a răspuns:

Buna! Eu zic sa vorbesti cu ea. Fa glume, fa-o sa rada si se v-a indragosti si mai mult de tine. Cand crezi ca esti pregatit sa o intrebi daca vrea sa iasa cu tine, fa-o!winking