| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un prieten foarte bun, am incercat sa-l fac sa vada, m-am comportat extrem de dragut cu el dar nimic. Si el merge prin clasa si in fiecare pauza imbratiseaza fetele si se pune in jurul gatului lor si nu stiu ce sa cred. Adica el da ceva semne ca ma place dar cand il vad ca merge si o ia pe una in brate si din astea imi vine scarba. Incep sa-l vad ca pe un curvar afemeiat care nu poate rezista fara fufele lui. Am inceput si eu sa vorbesc cu alti colegi, sa glumesc cu ei si din astea. Si ma intreaba daca cumva nu sunt suparata pe el, pentru ca a observat ca nu ma mai uit in ochii lui cand vorbesc cu el si nu-l mai bag in seama asa des. Lui cred ca ii place ori de o colega, doar ca nu vorbeste cu ea prea mult doar o ia in brate, ori de o alta fata care nu e colega cu noi si cu care odata s-a plimbat. Faza e ca eu il cunosc foarte bine, am mers la film cu el si de-astea, doar ca nu stiu ce ar face daca i-as zice ca-l plac. Nu cred ca mi-ar cere prietenia.
Vreau sa scap de toata frustrarea asta si sa-l las cu fufele lui, sa vada cum e cand eu nu-i mai pun totul pe tava si nu mai sunt incredibil de amabila cu el.
Ce ar trebui sa fac?
Multumesc si scuze ca am scris atat.
Funda + Vot.

5 răspunsuri:
| Coryyyyy a răspuns:

Si eu am aceeasi problema crying si eu am colegi care nu stiu sasi tina gura in clasa (barfitori prosti) si astept sa fie singur ca sa-i spun ca-l plac :X

| catafreestyle a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i spui direct, daca tot nu ti asa de mult la el. Dar tias mai da un sfat:inainte de asta asigurate ca poti avea incredere in el.sa nu afle toti dupa ce il intrebi

| kagom3 a răspuns:

1) nu il mai baga in sema... evital si dac te intreba daca esti suppy pe el zii asa" da ce te intereseaza pe tine"
2)date si uh la cativa prieteni de ai lui
3)nici sa nu te uiti la el...dac trece pe langa tine nul baga in sema evital totalwinking
4)am ramas in pana de idei...cam atata.app si eu patesc la fel.ia id meu ca sa mai vbm deeajay_mady@yahoo.com asteptwinking funda?big grin

| Lala a răspuns:

Daca spui c-a dat ceva semne cum ca te place dar nu a facut inca nimic eu te sfatuiesc sa astepti happy Daca intr-adevar te place va face el primul pas cand va considera ca este momentul potrivit. In schimb, din ce spui referitor la comportamentul lui fata de alte fete, eu vad doua ipoteze: fie te place si el si se comporta asa ca sa te faca geloasa, fiindca nu este sigur de sentimentele tale si vrea sa vada cum reactionezi, fie este doar genul de baiat care simpatizeaza sau place mai multe fete si nu e sigur de ceea ce vrea. Eu tind sa cred ca ar fi prima varianta pentru ca ai spus ca te-a intrebat daca esti suparata pe el. Ca sa te convingi, comporta-te cu el la fel ca si pana acum si vezi daca iti mai adreseaza intrebarea asta. Sper sa reusesti sa iesi din dilema asta :p

| LuPu_8793 a răspuns:

Sincer? eu zic sa-i spui direct ca-l placi ca daca amani momentul prea mt s-ar putea sa iy ceara prietenia altei fete...din ceam citis cu indifereta ta fata de el la un momendat si dupa aceea te intrebare daca esti suparata pe el sau ceva de genu da impresia ca si el tear palce...Eu zic ca nai avea de ce sa te temi pentru ca nu ai nimic de pierdut.Ori il intrebare daca vrea sa fie cu tine ori taci si nu-i spui nimic si o sa suferi dupa el. Sper sa te ajute sfatul meu.Bft