| iulia_5414 a întrebat:

am o intrebare legata de un baiat. mie imi place de el dar el nu sunt sigura daca ma place.adica daca imi este frig imi da haina si ma imbratiseaza. daca vorbesc ca imi place un tip amune zice despre el ca ii un ticalos sau chesti urate. dar la scoala se poarta diferit cu mine nu prea sta adica eu stau de obicei singura in banca si el nu vine langa mine dar daca o alta colega sta singura merge repede langa ea.nu stiu ce sa cred.

AJUTOR!

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Probabil nu vrea sa isi arate sentimentele la scoala deoarece va parea vulnerabil, slab. Multi se schimba datorita mediului social. Si eu ma simt mult mai bine sa stiu ca pot fi singur cu o fata decat sa stiu ca suntem cu niste prieteni sau mai rau cu niste necunoscuti in preajma. Probabil si el e destul de nehotarat in privinta ta. Poate se gandeste ca nu ar putea fi ceva de durata, crede ca nu va potriviti si din aceasta cauza nu face vreun pas in acest sens.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil ii este teama sa nu il respingi.

| anad a răspuns:

Inca este nehotarat si nepregatit pentru o relatie.La scoala ii este jena de colegi sa arate ca ii place de tine. Mai ai rabdare ca se va hotari mai ales ca tu esti de acord.

| viatadecacatt a răspuns:

La scoala ii e rusine de ceilalti elevi, dar eu una nu pot sa imi explic cum de la tine cand esti singura in banca nu vine si la altele vine. poti sa il chemi tu de ex sa stea cu tine in banca si daca vrea plus ce ai zis de el ca iti da haina lui inseamna ca te placehappy.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Fa-l putin gelos, spune-i ca te-ai indragostit de unul si daca pune bot iti dai seama ca tine la tine.Desigur, spune-i dupa 2 min ca ai glumittongue

| masly a răspuns:

Intreba-l...creca e unu din genul ala de baieti care nu vrea de la u numa un singur lukri si de aia se comporta asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrea sa te faca geloasa asta e sigur. Poate ca el a observat ca tu il placi dar nu prea ii arati sentimentele.Eu zic sa il privesti cu tandrete tot timpu(si in ochi). Sa vorbesti mai des cu el. Mai exact fa'i ochi dulci.hee hee... Poate ca si el te place da nu'i un caz plauzibil. Tu incearca doar varianta mea. Poate te ajuta.