| 1234567891011D a întrebat:

Buna in legatura cu facebook-ul. Vreau sa pun o poza de profil, iar poza e deja intr-un album.Cand selectez ca poza de profil imi apare un dreptunghi si imi zice sa trag de colturi si nu merge. Ajutati-ma cum sa fac, va rog.mersi:*[scuzati categoria]

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Pai pozitioneaza dreptunghiul ala astfel incat vrei sa iti apara poza de profil,colturile merg dar prinde colturil dreptunghiului mai bine, merg dar pana la un moment dat are o marime anume, limita pe urma ii dai cut sau ce apare acolo si gata.cum ar fi prin dreptunghiul ala iti tai poza originala pentru ati posta numai fata, sau ce o fi in poza aia selectata de tine

| RobertTmroo a răspuns:

Dupa ce iti apare dreptunghiul, tragi de colturile ei pana iti incadrezi fata..., exact ce ai vrea tu sa se vada in poza de profil si apoi dai click sus deasupra pozei pe "Am terminat de decupat", si astfel iti va aparea ca poza de profil exact imaginea selectata de tine cu dreptunghiul.
Daca din diverse motive nu iti functioneaza asta, atunci de duci in "fotografii" si iti va afisa toate albumele tale, apoi selectezi albumul "Fotografii de profil" si de aici dai click sus pe butonasul "Schimba fotografia profilului"--> iti apare o fereastra unde dai click pe "Alegeti fisierul" (daca dai click pe "Faceti o fotografie" cu asta vei face o fotografie cu camera web daca ai la calculator, deci tu alegi...) --> si iti apare o fereastra de unde iti selectezi de pe calculatorul tau propriu ce poza vrei sa adaugi la profil si apoi dai "Open"...si astfel iti incarci poza de pe calculator happy.
Succes si weekend fain sa ai happy!